Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 106 dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

Przez cały nadchodzący tydzień dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć we Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie w ramach „białego tygodnia”.

poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Msze Święte w tym dniu: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 – na Makowskiej Górze, 18.00. W kaplicach w Makowie Dolnym w Grzechyni – o godz. 16.00. (nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00)

czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

W czwartek o godz. 19.30 będzie odprawiona Msza Święta w grocie przy ul. Źródlanej.

3. W najbliższą sobotę w Katedrze na Wawelu o godz. 9.00 ksiądz Kardynał wyświęci nowych Kaplanów dla Archidiecezji Krakowskiej, a wśród nich ks. Tomasza Koszarka, który przebywa u nas na praktyce duszpasterskiej.

4. W Bibliotece Miejskiej do 26 maja trwają zapisy do Klubu Seniora.

5. Przygotowywany jest wyjazd młodzieży na Czuwanie Lednickie. Zapisy u ks. Dariusza.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczyście obchodzić będziemy pierwszą rocznicę Komunii dzieci z klas III. Próby liturgiczne będą we wtorek i w czwartek o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (30 maja). W tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Kościelną, Szpitalną, Kopernika, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

Ołtarz 1 (przy Zespole Szkół św. Jana Kantego) – młodzież z Zespołu Szkół

Ołtarz 2 (przy remizie OSP) – Strażacy

Ołtarz 3 (przy figurze Matki Bożej na Rynku) – 28 Róża Mężczyzn z Białki i 40 Róża Kobiet z Białki

Ołtarz 4 (na schodach kościelnych) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych

O przygotowanie asysty prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa

8. W poniedziałek 10 czerwca o godz. 18.00 ks. bp Damian Muskus odprawi uroczystą Sumę Odpustowa ku czci Matki Bożej Makowskiej i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży.

+Grzegorza Ćwika, Jana Polaka i Józefę Migas

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

INTENCJE 19 maja (1)