Przejdź do treści

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres wielkanocny. Dzisiaj za pomodlenie się hymnem „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
O godz. 13.00 Msza chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 Nabożeństwo czerwcowe.

2. Jutro obchodzić będziemy Święto NMP, Matki Kościoła (2 dzień Zielonych Świąt). Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16.00.

3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Czwartek (8 czerwiec) Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Sobota (10 czerwiec) wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

4. W dniu 10 czerwca (sobota) przypada 38 rocznica Koronacji obrazu Matki Bożej Makowskiej. Jest to równocześnie dzień naszego odpustu parafialnego. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania odprawi J.E ks. biskup Damian Muskus o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja, na którą zapraszamy poczty sztandarowe, grupy parafialne, osoby noszące baldachimy, feretrony, oraz dzieci do sypania kwiatów. O przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan oraz Koło Gospodyń Grzechyni. Spowiedź św. przed uroczystością odpustową odbędzie się w piątek (9 czerwca) w godzinach: 6.30 – 10.00 oraz od godz. 16.00 – 18.00. Próby dla klas III gimnazjum przed udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędą się we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.00.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (15 czerwiec). Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelną, Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Urzędzie Miasta i Gminy) – pracownicy Urzędu.

II ołtarz (przy Szpitalu) – Grupa charytatywna z siostrą Eriką oraz pracownicy szpitala.

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Rada Parafialna z rodzinami

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych.

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Dolnego Makowa.

Intencje Mszalne

 

Skip to content