Przejdź do treści

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii dzieci z klas III przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. O gody. 15.00 w kaplicy odprawimy koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.  O godz. 15.00 na Makowskiej Górze odprawimy Mszę Święta w intencji mieszkańców.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień kończy okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. W przyszłą niedzielę przy kościele można będzie złożyć do puszek ofiarę na budowę  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze Święte w Sanktuarium: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00. W kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie –  o godz. 16.00.

We wtorek będzie odprawiona Msza Święta w Grocie przy ul. Źródlanej.

3. Kalendarz liturgiczny:

wtorek –     wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

czwartek – Święto  Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po MSzy Świętej wieczornej ostatnie nabożenswto majowe z procesją wokół kościoła.

piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odprawimy pierwsze nabożeństwo czerwcowe.

3. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych, a w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4 W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, a także w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź Święta w kaplicach: w Grzechyni – we wtorek o godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta.  W Dolnym Makowie – we wtorek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną: W Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

5. Wyjazd na lednickie czuwanie młodzieży – 1 VI o godz. 24.00. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Krzyżu Misyjnym) – Związek Podhalan

II ołtarz (przy figurze Matki Bożej w Rynku) – Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach

III ołtarz (przy sklepie p. Bani) – właściciele sklepów

IV ołtarz (na schodach) – rodzice dzieci komunijnych

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Białki.

7. W niedzielę 10 czerwca o godz. 11.00 ks. bp Damian Muskus odprawi uroczystą Sumę Odpustowa ku czci Matki Bożej Makowskiej i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży.

 

W  ostatnim czasie pożegnaliśmy

+Joannę Banaś

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje 27 maja

 

Skip to content