Przejdź do treści

Niedzielna Męki Pańskiej

Dzisiaj świętujemy Niedzielę Palmową, pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Msze święte odbywać się będą wg dotychczasowego porządku tj. w niedzielę o godz.  6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00 i 17:00 oraz w tygodniu o godz. 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00. Ponieważ na Mszy świętej może jednorazowo znajdować się w świątyni 5 osób. Prosimy, aby przychodziły tylko osoby, które zamawiały intencję danej Mszy świętej. Wejście do Sanktuarium będzie możliwe tylko przez zakrystię wejście od strony cmentarza 5 minut przed rozpoczęciem eucharystii, po czym Sanktuarium zostanie zamknięte na sprawowanie świętej liturgii.

Transmisje Mszy Świętych z naszego Sanktuarium w niedzielę o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 17:00, a w tygodniu o godz. 8:00 i 18:00. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec bez udziału wiernych w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności poprzez transmisję online.

Spowiedź odbywać się będzie tylko poza Mszą świętą, od poniedziałku do środy od 9:00 do 17:00 oraz w czwartek, piątek i sobotę od godz. 9:00 do godz. 15:00, w kaplicy św. Jana Pawła II (wejście od strony cmentarza, wchodzimy pojedynczo). Zachowana tam zostanie zarówno dyskrecja sakramentu, jak i bezpieczna odległość pomiędzy spowiednikiem a penitentem. Baranki wielkanocne Caritas do nabycia przed wejściem do kaplicy św. Jana Pawła II.

Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania, w sprawach pogrzebu i posługi sakramentalnej chorym prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię i sanktuarium, które jest naszym wspólnym domem, składają ofiary do skarbony oraz na konto parafii:

Bank Spółdzielczy w Jordanowie O/Maków Podhalański

85 8799 0001 0010 0100 2961 0001

 

2. .  Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 04.04.2020 mianował księdza Dariusz Mieszczaka naszego wikariusza proboszczem parafii MB Anielskiej w Łączanach. Księdzu Dariuszowi dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy wszelkich potrzebnych łask w dalszej posłudze kapłańskiej.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Tadeusza Polaka ( lat 74)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Błogosławieństwo Stołu przed Uroczystym Posiłkiem

Intencje Mszalne

 

TRIDUUM PASCHALNE

 

Wielki Czwartek

Sanktuarium będzie otwarte od godz. 8:00 do godz. 15:00.

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 bez udziału wiernych. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00 do godz. 15:00.. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa bez udziału wiernych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

 

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00 bez udziału  wiernych. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu który zostanie urządzony  w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Po Liturgii Gorzkie Żale (trzy części). Adoracja Pana Jezusa w grobie Pańskim od godz. 19:30 do godz. 15:00 w Wielką Sobotę. Przez cały ten czas będzie możliwość prywatnej Adoracji Pana Jezusa z zachowaniem zasady obecności maksymalnie 5 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie problemu. W przypadku zbyt dużej frekwencji prosimy o zaczekanie przed Sanktuarium z zachowaniem 2m odstępów. Opiekę nad Sanktuarium będą pełnili Członkowie  Rady Parafialnej.

 

Wielka Sobota

Przed Sanktuarium nie będzie odbywało się tradycyjne błogosławieństwo pokarmów.

Obrzęd błogosławieństwa pokarmów bez udziału wiernych w sobotę o godz. 10:00. W tym czasie można połączyć się poprzez transmisję online z naszym Sanktuarium i w sowim domu pobłogosławić pokarmy na stół wielkanocny. Na stronie internetowej parafii jest dostępna Modlitwa Błogosławieństwa Stołu przez Uroczystym Posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Błogosławieństwo Stołu przed Uroczystym Posiłkiem

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. bez udziału wiernych. Na Liturgię składają się obrzędy: Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystyczna.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Porządek Mszy Świętych w Wielka Niedziele i w Poniedziałek Wielkanocny zostanie podany w Wielką Sobotę w ogłoszeniach parafialnych z uwagi na zmieniające się wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Ks. Arcybiskupa.


WSZYSTKICH PARAFIAN I GOŚCI ZACHĘCAMY DO DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI Z LITURGIĄ PARAFIALNĄ W NASZYM SANKTUARIUM POPRZEZ TRANSMISJĘ ONLINE.

 

Liturgia Wieczerzy Pańskiej czwartek godz. 18:00


Liturgia Męki Pańskiej piątek godz. 18:00

 


Liturgia Wigilii Paschalnej sobota godz. 18:00

 


 

Skip to content