Przejdź do treści

Obchody Wszystkich Świętych

Liturgia w początkach listopada kieruje naszą uwage w stronę ludzkiego przemijania. Wspominamy Uruczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, odwiedzamy Cmentarze, a serca pełne są modlitwy i dobrych myśli o ludziach, których pożegnaliśmy. W Sanktuarium 1.XI. odbyły się uroczyste Nieszpory połączone z procesją po starej części cmentarza. Zaś 2.XI. udaliśmy się w procesji na nową część cmentarza. Modlitwa połączona z wypominkami towarzyszyła tym spotkaniom liturgicznym. 13.XI. modliliśmy się za zmarłych w czasie minionego roku podczas Nabożeństwa Fatimskiego. Odeszło od nas 89 osób. W Dolnym Makowie 15.XI. w intencji zmarłych została odprawiona Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci. Modlitwą, obecnością, zniczami i kwiatami wyrażaliśmy pamięć o naszych bliskich.

 

Reqiem aeternam dona eis Domine

et Lux perpetua luceat eis

Skip to content