Przejdź do treści

Odpust makowski w Kalwarii Zebrzydowskiej – 2017

” Idźmy, tulmy się jak dziatki,
Do Serca Maryi Matki.
Czy nas nęka życia trud,
czy to winy czerni brud!
Idźmy, idźmy ufnym krokiem,
z rzewnym sercem łzawym okiem:
Serce to zna dzieci głos,
odwróci bolesny cios. „

W dniach 8 i 9 września przeżywaliśmy coroczny odpust makowski w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z Sanktuarium Matki Bożej Makowskiej pielgrzymowaliśmy do Kalwarii. Podczas pielgrzymki rozważaliśmy na Dróżkach tajemnicę życia Matki Bożej i Jej Syna Jezusa Chrystusa. Duszpasterzom, Pielgrzymom i Przewodnikom składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolejny odpust już za rok. Zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania od Matki Bożej  Opiekunki i Królowej Rodzin do Pani Kalwaryjskiej.

[nggallery id=162]

Idźmy, tulmy się jak dziatki,

Do Serca Maryi Matki.

Czy nas nęka życia trud,

czy to winy czerni brud!

Idźmy, idźmy ufnym krokiem,

z rzewnym sercem łzawym okiem:

Serce to zna dzieci głos,

odwróci bolesny cios.

Skip to content