Przejdź do treści

Pielgrzymka do Włoch

RAMOWY   PROGRAM PIELGRZYMKI

WŁOCHY – 8 DNI

 

TRASA : MAKÓW PODHALAŃSKI – RIWIERA ADRIATYCKA – ASYŻ – RZYM – MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MANOPELLO – LORETO – RIWIERA ADRIATYCKA – WENECJA -LIDO DI JESOLO – MAKÓW PODHALAŃSKI

1  dzień : (29.04.2011 – piątek) Maków Podhalański – Riwiera Adriatycka

wyjazd z Makowa Podhalańskiego o godz. 5:00, przejazd przez Czechy, Austrią, Włochy na Riwierą Adriatycką. Nocleg w hotelu.

2   dzień : (30.04.2011 – sobota)   Riwiera Adriatycka – Asyż – Rzym

po śniadaniu przejazd do Asyżu zwiedzanie urokliwego średniowiecznego miasta – w programie m.in. Bazylika Św. Franciszka, kościół Św. Klary. Dalej przejazd w kierunku Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg. W godz. wieczornych wyjazd z hotelu do Rzymu. Uczestnictwo w nocnym czuwaniu modlitewnym przed uroczystościami beatyfikacyjnymi.

3  dzień : (01.05.2011 – niedziela) Rzym – Watykan – Rzym

Uczestnictwo w uroczystej Mszy Świątej Beatyfikacyjnej Sługi Bożego Jana Pawła II. Po zakończeniu uroczystości, w miarę możliwości organizacyjnych, zwiedzanie, w programie: Bazylika Św. Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu.

4  dzień : (02.05.2011 – poniedziałek) Rzym

po śniadaniu przejazd do Watykanu w miarą udostępnienia zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, następnie zwiedzanie Rzymu, w programie m.in. Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Koloseum, Palatyn Powrót do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

5  dzień : (03.05.2011 – wtorek) Rzym – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo

po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz Cmentarza Poległych Żołnierzy Polskich, następnie przyjazd do San Giovanni Rotondo, zwiedzanie w programie m.in. Sanktuarium i grób Ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6  dzień : (04.05.2011 – środa) San Giovanni Rotondo – Manopello – Loreto- Riwiera Adriatycka

po śniadaniu przejazd do Manopello – zwanego Sanktuarium Św. Oblicza, gdzie znajduje się „chusta Św. Weroniki” – odciśnięte oblicze Jezusa, następnie do Loreto – zwiedzanie miejsca kultu maryjnego m.in. bazyliki loretańskiej. Dojazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej słynącej z szerokich, piaszczystych i dobrze zagospodarowanych plaż. Obiadokolacja i nocleg.

7  dzień : (05.05.2011 – czwartek) Riwiera Adriatycka – Wenecja – Lido di Jesolo

po śniadaniu przejazd do Wenecji, zwiedzanie, w programie m.in: rejs statkiem, Most Westchnień,

Plac Św. Marka, spacer trasą turystyczną w kierunku Ponte Rialto. Następnie przejazd do Lido di Jesolo –

Znanego kurortu nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8  dzień : (06.05.2011 – piątek) Lido di Jesolo – Maków Podhalański

po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną przejazd przez Włochy, Austrią, Czechy do Polski.

Zakończenie pielgrzymki w Makowie Podhalańskim około godz. 22:00 UWAGA: Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, oraz kosztów komunikacji miejskimi środkami transportu w Rzymie (około 60 EURO).

* W związku z uroczystościami związanymi z beatyfikacją Jana Pawła II oraz natężeniem ruchu turystycznego w tym okresie , kolejność w/w zwiedzania może ulec zmianie oraz mogą też zaistnieć ograniczenia w zwiedzaniu obiektów sakralnych.

ŚWIADCZENIA

Transport, Zakwaterowanie, Wyżywienie, Ubezpieczenie

–   komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, wc)-   7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)

–   7 śniadań kontynentalnych (w tym l śniadanie w formie suchego prowiantu), 6 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)

–   KL + NW + bagaż

Opieka licencjonowanego pilota

Cena: 1850 zł

Skip to content