Przejdź do treści

Pielgrzymka III klas gimnazjum do Częstochowy

W dniu 27 kwietnia bieżącego roku młodzież klas III makowskiego Gimnazjum oraz gimnazjum w Grzechyni, pod przewodnictwem księdza proboszcza kanonika Tadeusza Różałowskiego i księdza Grzegorza Stachowskiego udała się na Jasną Górę do tronu Królowej Polski.

Głównym punktem pielgrzymki był udział we Mszy Świętej przed obrazem Czarnej Madonny, a także modlitwa przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, który wkrótce stanie się ich udziałem. Później młodzież miała możliwość zwiedzania jasnogórskich obiektów, między innymi Skarbca i Sali Rycerskiej. W pielgrzymce wzięli też udział: wychowawczyni klasy III gimnazjum w Grzechyni, p. R. Wrona, katechetka makowskiego Gimnazjum, p. D. Łopuch oraz dyrektor A. Piórkowski

Skip to content