Pierwsza Komunia

W dniu 17 maja 2009r w naszym Sanktuarium miało miejsce niezwykle ważne i uroczyste wydarzenie. Uczniowie klas drugich całej parafii przyjęli swoją Pierwszą Komunię Świętą. Stało się to na Mszy Świętej o godzinie 1100, którą odprawił i wygłosił Słowo Boże nasz ksiądz proboszcz, dziekan Tadeusz Różałowski.

Dzieci otrzymały też pamiątkowe obrazki i stanęły do wspólnych fotografii. W poniedziałek odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne podczas wieczornej Mszy Świętej, która rozpoczęła tzw. „Biały Tydzień”. Dla rodziców tych dzieci to wielkie wydarzenie, radość i duma, ale też wielki obowiązek kształtowania małych serc i uświadamiania potrzeby częstego korzystania z Sakramentu Pokuty i przyjmowania Jezusa w Komunii Świętej. Otaczajmy zatem modlitwą zarówno te dzieci, jak i ich rodziny.