Przejdź do treści

Poniedziałek Wielkanocny

1. Dzisiaj przeżywamy Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 uroczysty Chrzest Święty. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek, 5 kwietnia, od godz.  8.30 a w sobotę, 6 kwietnia, od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Spotkanie ministrantów i lektorów z całej parafii będzie w piątek, 5 kwietnia, o godz. 17.00, w parafialnej sali „Stodoła”.

5. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 5-6 kwietnia 2024r. W piątek rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, spotkanie o godz. 9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych będzie w sobotę, 6 kwietnia, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

7. W tym miesiącu deklaracje opiekuna/dysponenta grobu można składać w poniedziałek, 8 kwietnia, od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

8. W dniach 10-11 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów. W środę od godz. 16.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie grupy modlitewne. O godz. 17.45 będzie przywitanie relikwii i Obrazu na schodach prowadzących do Sanktuarium a następnie uroczysta Msza Święta dla całego dekanatu makowskiego i czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Na powitanie relikwii zapraszamy ministrantów, lektorów, wszystkich parafian i gości a także rodziny z parafii dekanatu makowskiego, suskiego, jordanowskiego i kalwaryjskiego. W czwartek odprawimy Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 8.00 a następnie czuwanie przy relikwiach podejmą dekanaty Jordanów, Sucha Beskidzka i Kalwaria Zebrzydowska. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i pożegnanie relikwii. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się również 80. Tydzień Miłosierdzia dlatego składka będzie przeznaczona na dzieła charytatywne. W tym dniu Grupy Modlitewne zapraszają do naszego Sanktuarium na modlitwę uwielbienia i prośby o Miłosierdzie Boże dla parafii i całego świata, która rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 17.00.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 1750 zł Bóg zapłać!

Skip to content