Przejdź do treści

Poniedziałek Wielkanocny

25 IV 2011

 

1. Dzisiaj drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy jak w niedziele. O godz. 16.30 odprawimy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowennę odprawiamy codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dzisiaj przy gazetkach można nabyć okolicznościowy medal z okazji beatyfikacji. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.

2. W czwartek po południu adoracja Najświętszego Sakramentu a w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła.

3. Zbliża się długo oczekiwany dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. 1 maja papież Benedykt XVI wyniesie do chwały ołtarzy czcigodnego Sługę Bożego. Przeżyjmy ten dzień w duchu radości, ale również w duchu wdzięczności za życie, posługę Kościołowi i dar beatyfikacji naszego Rodaka.

W przeddzień beatyfikacji zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia. W godzinie miłosierdzia o 15.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego połączone z dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II. Modlitwę poprowadzi grupa adorująca w Łagiewnikach wraz z Panem Organistą i scholą „Maki”. Z tej okazji została wydana okolicznościowa płyta, którą można będzie nabyć w niedzielę 1 maja przed kościołem.

4. Msza Święta za uczestników Drogi Krzyżowej w niedziele Wielkiego Postu będzie odprawiona 29 VI o godz. 11.00, za zmarłych z ich rodzin – 13 VI o godz. 13.00, a w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników 29 V o godz. 6.30.

5. W dniu 8 maja o godz. 11.00 świętować będziemy w naszej parafii Srebrne i Złote Jubileusze Małżeńskie. Prosimy zgłaszać Jubilatów w kancelarii.

W czwartek 28 IV na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich maturzystów.

6. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Jarosław. Solenizantowi życzymy dobrego zdrowia, błogosławieństwa Bożego w pracy kapłańskiej i radości z służby Bogu
i ludziom.

 

+++++++++++

W Wielkim Tygodniu  pożegnaliśmy

+Annę Janus i Izabellę Jopek

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Do pobrania:

– Intencje 24.04

 

Skip to content