Przejdź do treści

Poniedziałek Wielkanocny

1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Trwamy na modlitwie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

2. Od jutra Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego. W czwartek o godz. 15.15 Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II. W najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. 3 kwietnia (niedziela) o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych i żyjących pracowników Szpitala w Makowie Podhalańskim z okazji Jubileuszu 75 – lecia powstania i działalności.

Przeżywając w tym dniu Święto Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00 zapraszamy wraz z Grupą Adorującą w Łagiewnikach na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy  piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszami  świętymi: 6.30 – 8.00 oraz od 17.30 – 18.00 W piątek spowiedź od godz. 6.30-8.00 jak również od godz. 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Odprawimy Mszę św. Chorych z posługą sakramentalną  w Grzechyni odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. Po wieczornej Mszy św.Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Zebranie mieszkańców wsi Grzechyni odbędzie się w dniu 2 kwietnia (sobota) o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Grzechyni.

6. Przypominamy, że jubileusze Małżeńskie (25 i 50 lat małżeństwa) świętować będziemy w niedzielę, 24 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 9.30. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

7. 3 kwietnia (niedziela) po Mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w pożarze domu wielorodzinnego mieszkańców  Makowa Dolnego: Państwa Stanaszek i Uczniak.

8. W dniach 28.04 – 05.05 wyruszamy na pielgrzymkę do Północnej  Francji  (Normandia, Bretania). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Marię Pająk (lat 72)

 

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Intencje Mszalne

 

 

Skip to content