Przejdź do treści

Poniedziałek Wielkanocny

Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę.
O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Trwamy na modlitwie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
Za tydzień w niedzielę przeżywając w tym dniu Święto Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00 zapraszamy wraz z Grupą Adorującą w Łagiewnikach na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Od środy Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
W najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II i zmiana tajemnic różańca świętego dla róży modlącej się o powołania. W piątek spowiedź od godz. 15:00 do 18:00 o godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny chorych w Makowie Dolnym, na Białce i w Makowie Centrum w sobotę od godz. 9:00. W Grzechyni nie będzie odwiedzin chorych ponieważ odbyły się one w Wielki Poniedziałek.

4. Przypominamy, że jubileusze Małżeńskie (25 i 50 lat małżeństwa) świętować będziemy
w niedzielę, 22 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 9.30. Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

 

5. Msza Święta za żyjących uczestników niedzielnych dróg krzyżowych zostanie odprawiona w dniu 6 sierpnia o godz. 18:00, a za zmarłych w dniu 8 sierpnia o godz. 18:00.

 

 

 

†††

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+  Szymona Szarleja (lat 35)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

 

 

Skip to content