Przejdź do treści

Porządek uroczystości w czasie Wielkiego Tygodnia.

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie dzielimy się chlebem. Niech ten zwyczaj w naszej parafii stanie się okazją do obdarowywania się prawdziwą miłością.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 6.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00. O godz. 17.00 i 23.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na Liturgię Wielkiego Piątku składają się: Liturgia Słowa, czytanie opisu Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Po Liturgii Gorzkie Żale (trzy części). Strażaków z całej naszej parafii prosimy o podjęcie czuwania przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim:

20.00 – 21.00 Mieszkańcy Grzechyni

21.00 – 22.00 Związek Podhalan

22.00 – 23.00 Chór parafialny

23.00              Droga krzyżowa dla wszystkich

24.00 – 1.00  Mieszkańcy Białki, mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia

1.00 – 2.00    Akcja Katolicka i Grupa adorująca w Łagiewnikach

2.00 – 3.00     Róże Różańcowe Męskie i Żeńskie oraz Róże rodziców modlących się za swoje dzieci

3.00 – 4.00     Rodzina Radia Maryja oraz grupy modlitewne parafii.

4.00 – 5.00    Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

5.00 – 6.00    Mieszkańcy Dolnego Makowa i domów przy ul. Wolności

6.00 – 7.00    Siostry Serafitki, Siostry Albertynki i Grupa Charytatywna

WSZYSTKICH PARAFIAN ZAPRASZAMY DO OSOBISTEJ MODLITWY PRZY GROBIE PANA JEZUSA.

Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota

Poświęcenie Pokarmów przed kościołem od 9.00 do 14.00 (co pół godziny).

Poświęcenie pokarmów w Grzechyni, w Białce i w Dolnym Makowie o 11.00.

W Wielką Sobotę w kościele będą wystawione koszyki na dary dla ubogich. Jak zawsze organizacją pomocy zajmuje się s. Erika z Grupą Charytatywną.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00: Na Liturgię składają się obrzędy: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystyczna. Do kościoła przynosimy świece, które zapalimy przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

REZUREKCJA o godz. 6.00.

O obsługę procesji Zmartwychwstania prosimy strażaków oraz ich rodziny. Porządek Mszy świętych w Wielkanoc jak w każdą niedzielę.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

 

Skip to content