Przejdź do treści

Program Pielgrzymki do Słowenii i Chorwacji

Pielgrzymka do CHORWACJI

POSTOJNA – OPATIJA – NIN – ZADAR – SPLIT – TROGIR – RIWIERA MAKARSKA 0 MEDJUGORJE – DUBROVNIK – VEPRICE – PLITWICE – MARIJA BISTRICA

Termin: 28.04 – 05.05.2018 r.


Dzień 1:                Polska – Słowenia

O ustalonej godzinie (wcześnie rano)  spotkanie uczestników pielgrzymki na ustalonym parkingu przy Parafii w Makowie Podhalańskim. Wyjazd w kierunku granicy polskiej. Przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii.  Wieczorem dotrzemy do hotelu w okolicy Mariboru. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:                Postojna

Rano, po śniadaniu przejazd do Postojnej, gdzie zwiedzimy jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych jaskiń w Europie, a zarazem jedną z najcenniejszych atrakcji turystycznych w Słowenii. Przejazd do hotelu w rejonie miasta Opatija. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 3:                Opatija – Nin – Zadar

Śniadanie. Krótka wizyta w Opatiji, sławnym kurorcie nadmorskim. Następnie przejazd do Ninu –zobaczymy starówkę na wyspie, którą otaczają pozostałości dawnych murów, wśród których są dwie bramy, prowadzące na dwa kamienne mosty łączące wyspę z lądem. Zobaczymy najcenniejszy zabytek Ninu – kościół Świętego Krzyża z IX w, który prawdopodobnie stanowił siedzibę biskupa Grgura.  Uważa się go za najmniejszą katedrę na świecie (obwód ok. 40 m). Dalej przejazd do Zadaru. Krótkie zwiedzanie – kościół św. Donata, katedra św. Anastazji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w ok. Zadaru, obiadokolacja.

Dzień 4:                Split – Trogir

Rano śniadanie, następnie zwiedzimy Split – miasto o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV w. oraz katedrę. Dalej przejedziemy do opodal leżącego Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Wieczorem dotrzemy do hotelu zlokalizowanego na urokliwej Riwierze Makarskiej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:                Medjugorje

Rano śniadanie.  Następnie przejazd do Bośni i Hercegowiny, do Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 r. ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, kościół Św. Jakuba.  Wieczorem  powrócimy na Riwierę Makarską do hotelu.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:                Dubrovnik

Rano, po śniadaniu wyjedziemy do Dubrownika, uznanego za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Dubrownik to najpiękniejsze chorwackie miasto nad Adriatykiem, jest jak książę z bajki – bogate, dumne, ze starożytnym rodowodem i słowiańską duszą. Zwiedzimy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, studnię Onufrio, Bramę Pile, ulicę Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe. W miarę możliwości weźmiemy udział w niezwykłym rejsie, skąd będziemy mogli podziwiać przepiękne wybrzeże „Perły Adriatyku”. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Veprice, Plitvickie Jeziora

W godzinach wczesno rannych (możliwy suchy prowiant w zamian za śniadanie) wyjazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Następnie przejedziemy do Parku Narodowego w Plitwicach – jednego  z największych i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Marija Bistrica. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:                Marija Bistrica,  Polska

Rano śniadanie, po nim zwiedzanie Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800.000 pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Msza Św. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do parafii w godzinach nocnych.

 

Cena: 2090 zł /os.

 

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, dvd, wc);

·         7 noclegów w hotelach 3***/4**** (pokoje 2, 3 –osobowe);

·         Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;

·         Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA:  NNW (7 000 PLN) + KL (10 000 EUR)+ choroby przewlekłe;

·         Opieka doświadczonego pilota;

  • Program w czasie pielgrzymki;
  • Codzienne Msze św.
  • Podatek VAT.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, parku narodowego, jaskini, rejsu, obowiązkowych przewodników lokalnych, wjazdów do miast, słuchawek, taks klimatycznych – koszt ok. 110 euro/os.;  napoi do obiadokolacji;  dodatkowych ubezpieczeń – od kosztów rezygnacji (3,9% kosztu pielgrzymki);  składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os. – płatne u pilota;  dopłata do pokoju SGL (na zapytanie za dodatkową opłatą);  świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

Skip to content