Prymicje

W dniu 30 maja, w sobotę, o godzinie 9.00 w katedrze na Wawelu metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz udzielił święceń kapłańskich naszemu rodakowi, Adamowi Kurdasowi oraz diakonowi Miłosławowi Cichoniowi, który odbywał w Makowie praktykę. W niedzielę, 31 maja ksiądz Adam odprawił swoją Mszę Świętą prymicyjną o godzinie 11.00 i udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. Prymicje to wielkie wydarzenie dla całej parafii, spośród której wychodzi młody kapłan. Dlatego wszyscy otaczamy księdza Adama modlitwą i życzymy wiele dobroci od ludzi, do których został posłany.

W poniedziałek zaś swoją Mszę Świętą prymicyjną o godzinie 18.00 odprawi ksiądz Mirosław, któremu równie serdecznie życzymy wszelkiego dobra i sił do duszpasterskiej posługi.

Tagi: