Przejdź do treści

Ramowy program wycieczki: Kopenhaga – Oslo- Fiordy Norwegii – Sztokholm

TRASA : MAKÓW PODHLAŃSKI – ŚWINOUJŚCIE – YSTAD – KOPENHAGA – LUND – OSLO – LILLEHAMMER BJORLI – DROGA TROLLI – GEIRANGER – SKEI – SOGNEFJORD – BERGEN – OSLO – SZTOKHOLM NYNASHAMN – GDAŃSK – MAKÓW PODHALAŃSKI

1 dzień: (25.06.2011) Maków Podhalański – Świnoujście – przeprawa promowa.
Wyjazd z Makowa Podhalańskiego o godz. 6:00, przejazd do Świnoujścia, zaokrętowanie, około godz. 22:30 wypłynięcie promu do Ystad. Obiadokolacja i nocleg na promie (kabiny z pełnym węzłem sanitarnym).

 

2 dzień: (26.06.2011) Ystad – Kopenhaga – Lund
Śniadanie na promie, około godz. 7:00 przypłynięcie do Ystad , następnie przejazd najdłuższym mostem w Europie (długości ok.8 km ) przebiegającym nad cieśniną Sund, łączącym szwedzkie Malmo i stolicę Danii, dalej kontynuacja jazdy do Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy Dani z lokalnym przewodnikiem , w programie m.in. pomnik małej Syrenki, Pałac Królewski Amalienborg, Pałac Christiansborg – siedziba duńskiego parlamentu, Rundetarn – okrągła wieża, spacer głównym deptakiem miasta – Stroget. Następnie przejazd na teren Szwecji do miejscowości Lund . Obiadokolacja i nocleg w hotelu .

 

3 dzień: (27.06.2011) Land – Oslo.
Po śniadaniu zwiedzanie Lund – w programie m.in. romańska katedra Najświętszej Marii Panny i Św. Wawrzyńca z XII w. Następnie przejazd przez Göteborg do Oslo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu .

 

4 dzień: (28.06.2011) Oslo – Lillehammer – Bjorli
Po śniadaniu zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem (około 3 godz.), w programie m.in: Karl Johans Gate -najbardziej reprezentacyjna ulica miasta, Pałac Królewski, Katedra, gmach parlamentu, Muzeum Łodzi Wikingów oraz Park słynący z rzeźb Vigelanda. Następnie przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa (największego jeziora Norwegii) do Lillehammer – światowej sławy ośrodka narciarskiego, w którym odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, możliwość wizyty w Parku Olimpijskim lub Muzeum Ludowym. Kontynuacja jazdy malowniczą doliną Gudbrandsdal z jej wodospadami do miejscowości Bjorli. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

5 dzień: (29.06.2011) Bjorli – Droga Trolli – Droga Orłów – Geiranger – Skei
Po śniadaniu przejazd Doliną Romsdall, skąd rozpoczyna się jedna z największych turystycznych atrakcji Norwegii – broga Trolli- górska trasa z licznymi serpentynami. Po zjeździe ta drogą krótka przeprawa promowa z Lingę do Eidsdal. Następnie jazda kolejna widokową trasą zwaną „Drogą Orłów” do miasteczka Geiranger – malowniczo położonego na wschodnim krańcu Geirangerfjord – znanego fiordu otoczonego stromymi ścianami skalnymi z pięknymi wodospadami. Kontynuacja jazdy przez Grotli do Stryn i Loen, tylko w przypadku wolnego czasu, możliwość postoju przy lodowcu Briksdal – który jest częścią największego lodowca w północnej Europie . Dojazd do Skei nad jeziorem Jolster. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

6 dzień: (30.06.2011) Skei – Bergen
Po śniadaniu przejazd malowniczym Fjaerland w stronę Sogndal do Kaupanger, skąd rozpoczyna się wycieczka statkiem wzdłuż Sogne Fjordu – najdłuższego i najgłębszego fiordu na świecie, do miasteczka Gudvangen. Zjazd najbardziej stromą drogą w Europie – kanionem Stalheim, kontynuacja jazdy przez Voss do Bergen -drugiego co do wielkości miasta Norwegii zwanego stolicą fiordów norweskich. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Bergen z przewodnikiem – m.in.: Stare Miasto ze słynnymi drewnianymi, skandynawskimi domami, popularny Targ Rybny, stary port Bryggen Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Bergen.

 

7 dzień : (01.07.2011) Bergen – Oslo
Po śniadaniu wyjazd z Bergen, przejazd wzdłuż pięknego fiordu Hardanger, przeprawa promowa z Bruravik do Brimnes, dalsza jazda przez Fossli, postój przy jednym z największych wodospadów – Voringsfoss (182 metry spadku). W przypadku wolnego czasu, możliwość postoju w miejscowości Torpo – gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych kościołów, będący najstarszą budowlą w tym regionie, pochodzącą z drugiej połowy XII w. Dojazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Oslo.

 

8 dzień: (02.07.2011) Oslo – Karlstad – Sztokholm
Po śniadaniu wyjazd z Oslo, przejazd przez malownicze tereny szwedzkiego Varmlandu w kierunku Karlstad -dalej kontynuacja podróży w kierunku stolicy Szwecji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu niedaleko centrum Sztokholmu.

 

9 dzień: (03.07.2011) Sztokholm – Nynashamn – przeprawa promowa
Po śniadaniu przejazd do centrum Sztokholmu, zwiedzanie stolicy Szwecji z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in. Ratusz Miejski , spacer po zabytkowej dzielnicy Gamla Stan, przejście pod Pałac Królewski i Katedrę Storkyrkan. W godzinach popołudniowych przejazd do Nynashman. Zaokrętowanie na promie. Około godziny 18:00 wypłynięcie promu do Gdańska Obiadokolacja i nocleg (kabiny 4 – os z pełnym węzłem sanitarnym)

 

10 dzień: (04.07.2011) Gdańsk – Maków Podhalański
Śniadanie na promie, wyokrętowanie ok. godz. 13:00 , przejazd przez terytorium Polski do Makowa Podhalańskiego. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

 

UWAGA : Uczestnicy sami pokrywają wstępy do zwiedzanych obiektów (około 250 NOK, 150 DKK, 150 SEK)

 

ŚWIADCZENIA :
Transport – komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, wc), przeprawy promowe
Zakwaterowanie – 7 noclegów w hotelach (pokoje 2,3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym), – 2 noclegi na promie (kabiny 4-osobowe zewn. z pełnym węzłem sanitarnym). Wyżywienie – 9 śniadań, 9 obiadokolacji. Wycieczka statkiem po Sogn Fiord. Opieka pilota-przewodnika oraz lokalnych przewodników w Kopenhadze, Oslo, Bergen i Sztokholmie Ubezpieczenie – KL + NW + bagaż.

 

ŻADNYCH NOCNYCH PRZEJAZDÓW !

Tagi:
Skip to content