Przejdź do treści

Rocznica poświęcenia kościoła własnego – 31. Niedziela Zwykła.

Rocznica poświęcenia kościoła własnego

31. Niedziela Zwykła.

1. Dzisiaj przeżywamy 31. niedzielę zwykłą oraz rocznicę poświęcenia kościoła własnego. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie uroczystego Te Deum.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.

Środa, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

Piątek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

3. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte odprawiane będą w następującym porządku: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i ostatnia w tym dniu Msza Święta po Nieszporach ok. godz. 16.00. Nieszpory za zmarłych wraz z kazaniem odprawimy o godz. 14.00 a po nabożeństwie pójdziemy w procesji na cmentarz. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odprawimy Drogę Krzyżową w intencji zmarłych. Natomiast o godz. 18.00 odmówimy Różaniec na cmentarzu w intencji zmarłych i dusz w czyśćcu cierpiących. W tym dniu Sanktuarium będzie otwarte do godz. 19.00. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie w poniedziałek, 31 października od godz. 6.30 do 10.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu Msze Święte odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję z różańcem za zmarłych na nowy cmentarz.

5. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Ten odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz trzeba wypełnić inne warunki takie jak: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny a w inne dni roku – cząstkowy.

6. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30 odmawiamy różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast Msze gregoriańskie w intencji zmarłych, których pożegnaliśmy w tym roku oraz  wypominanych całorocznie odprawiać będziemy od 1 do 30 listopada.

7. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna: dzisiaj po Mszach Świętych do godz. 12.00, w poniedziałek od 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.30, we wtorek od 8.00 do 16.00, w środę od 16.00 do 17.30,  w czwartek i w sobotę od 8.30 do 10.00. W piątek kancelaria będzie nieczynna z racji pierwszego piątku.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 8.30 a w sobotę od godz. 9:00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

9. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 5 listopada, o godz. 10.00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

10. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne w kaplicy Matki Bożej, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopada, tj. ze środy na czwartek. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 4.00 nad ranem. Zamówiliśmy dodatkowy autokar więc zostało jeszcze 30 wolnych miejsc. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w kancelarii.

11. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie Podhalańskim serdecznie dziękuje za udział w zbiórce konserw w ramach akcji „Solidarni z Ukrainą”. Szczególnie dziękujemy za zaangażowanie naszej młodzieży szkolnej, która w ramach projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” zebrała 281 konserw oraz dwóm anonimowym darczyńcom. Ogólnie zebraliśmy 940 konserw, które zostały przekazane do Dzieła Kolpinga w Polsce organizującego bezpośredni transport na Ukrainę.

12. Gmina Makowa Podhalańskiego organizuje zakup węgla dla swoich mieszkańców na sezon grzewczy 2022/2023. Osoby zainteresowane zakupem proszone są o złożenie ankiety zapotrzebowania na węgiel, groszek lub miał w biurze obsługi Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim, ul. Szpitalna 3.  

13. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 2000 zł i 200 euro. Bóg zapłać.

14. Przed Sanktuarium jest możliwość złożenia ofiary do puszek na utrzymanie cmentarza oraz wywóz śmieci. Ofiary będzie można również składać w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym roku za wywóz śmieci zapłaciliśmy już 38 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Helenę Świstek (88 lat)

 Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.

Załączniki

Skip to content