Przejdź do treści

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

1. Dzisiaj przeżywamy 30. niedzielę zwykłą i rocznicę poświęcenia kościoła własnego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11:00 Msza Święta w intencji parafian i w kolejną rocznicę śmierci ks. Prałata Franciszka Dźwigońskiego. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie uroczystego Te Deum.  O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta o godz. 17.00.  Dzisiejsza składka jest przeznaczona na wymianę sprzętu nagłaśniającego w naszym Sanktuarium natomiast do puszek przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na budownictwo sakralne.

2. Kalendarz liturgiczny:

– środa, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych,

– czwartek, 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny),

– sobota, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna: dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek i we wtorek od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00. W środę, 1 listopada, od godz. 9.00 do 16.00.

4. W środę, 1 listopada, będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte odprawiane będą w następującym porządku: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i ostatnia w tym dniu Msza Święta o godz. 17.00. Nieszpory za zmarłych wraz z kazaniem odprawimy o godz. 14.00 a po nabożeństwie pójdziemy w procesji na cmentarz. W tym roku procesja będzie tylko 1 listopada dlatego pójdziemy zarówno na stary jak i nowy cmentarz. Nie będzie drugiej procesji w Dzień Zaduszny. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odprawimy Drogę Krzyżową w intencji zmarłych. Natomiast o godz. 19.00 odmówimy Różaniec na cmentarzu za zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym dniu Sanktuarium będzie otwarte do godz. 20.00.  

5.  Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie we wtorek, 31 października, od godz. 6.30 do 8.00 oraz od 14.00 do 18.00.

6. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu Msze Święte odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny do puszek przed Sanktuarium można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na wywóz śmieci i utrzymanie cmentarza.  

7. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Ten odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz trzeba wypełnić inne warunki takie jak: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny a w inne dni roku – cząstkowy.

8. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30 będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 8.30 a w sobotę od godz. 9:00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

10. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 4 listopada, o godz. 10.00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

11. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

12. Przypominamy, że została opracowana mapa cmentarza wraz z inwentaryzacją grobów i osób pochowanych. Zgodnie z prawem cmentarnym każdy grób musi posiadać żyjącego opiekuna. Dlatego prosimy wszystkich posiadających groby na naszym cmentarzu o złożenie deklaracji dysponenta/opiekuna grobu w kancelarii parafialnej. Do tej pory złożono 1987 deklaracji. Do uregulowania pozostaje jeszcze ponad 1500 grobów. Dlatego bardzo prosimy o złożenie zaległych dokumentów w najbliższym czasie. Deklaracje będzie można składać w poniedziałek 30 października i 6 listopada od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć przy sobie dokument potwierdzający dzierżawę miejsca. Druki można pobrać ze stolika z prasą katolicką lub wydrukować ze strony internetowej parafii. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

13. W przyszłą niedzielę, 5 listopada, o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za zmarłych. Przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy.

14. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości 3.400 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Piotra Pieczarę (54 lata), + Jana Jurka (87 lat), + Franciszka Fujaka (64 lata)

+ Tomasza Sudera (45 lat) + Annę Bartoszek (93 lata) + Jacka Bartodziejskiego (53 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content