Przejdź do treści

Rocznica wyboru Papieża

32. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

W sobotę, 16. października br., minęły 32 lata od dnia wyboru Polaka – kard. Karola Wojtyły na Papieża. W poprzednią niedzielę obchodziliśmy już po raz dziesiąty Dzień Papieski, który jest związany z wymyśloną przez Jana Pawła II zbiórką pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z gorzej sytuowanych rodzin. Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło: „Jan Paweł II – Odwaga świętości”. Z tej okazji można przeczytać kilka artykułów tematycznych w październikowym numerze naszej gazety parafialnej pt. „Przemienienie”. Natomiast wieczorna Msza Święta w rocznicę pamiętnego wyboru, który zmienił losy świata, została odprawiona w naszym Sanktuarium w intencji beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II.

Po zakończeniu Eucharystii, makowska młodzież oazowa, pod kierunkiem ks. Jarosława Łabędy, przypomniała wszystkim zebranym główne wątki z bogatego życia Ojca Świętego. Wzruszająca Wieczornica została ubogacona prezentacjami multimedialnymi, które  przywołały ważne wspomnienia z okresu papieskiego pontyfikatu. Ostatnia część była zachętą do osobistej refleksji nad tym co pozostało w nas z nauczania Jana Pawła II i modlitwą o Jego beatyfikację.

Ten wieczór zadumy zakończyło pożegnanie z Matką Bożą Makowską i błogosławieństwo udzielone przez ks. Jarosława

Skip to content