Przejdź do treści

Spotkanie opłatkowe Czcicieli Krwi Chrystusa

Nowy 2017 rok, Stowarzyszenie Krwi Chrystusa przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim, rozpoczęło 7.01.2017 r. uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Dziekana Tadeusza Różałowskiego. Uczestniczyli w niej także zaproszeni goście z Wieprzca i innych grup działających w naszej parafii.

Po Mszy Świętej w Kaplicy Jana Pawła II wszyscy modliliśmy się w intencji naszych rodzin, zmarłych już członków Stowarzyszenia, za naszych opiekunów oraz w intencjach wyznaczonych na miesiąc styczeń.

Pani Ewa z radością podzieliła się informacją, że w szóstą rocznicę, którą jednocześnie obchodziliśmy, powstała kolejna, już XIV grupa modlitewna Czcicieli Krwi Chrystusa. Potem udaliśmy się na spotkanie opłatkowe do „Stodoły”. Dzięki ofiarności wielu członkiń, zastaliśmy pięknie udekorowane stoły, a na nich pyszne ciasta, owoce i napoje.

Wszystkie osoby otrzymały kartkę ze świątecznym aniołkiem, a na jej odwrocie myśli z listów Św. Marii De Mattias. Każda osoba wylosowała również dla siebie patrona na nowy 2017 rok z intencją, w której codziennie zobowiązuje się modlić.

Bardzo miłym akcentem uroczystości był koncert kolęd w wykonaniu dzieci z folklorystycznego zespołu „Makowska Polana”.

Spotkanie z udziałem Ks. Proboszcza Tadeusza upłynęło w bardzo serdecznej atmosferze wzajemnych życzeń przy łamaniu się opłatkiem i radosnego kolędowania.

Anna

 

Skip to content