Przejdź do treści

Święto Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Święto Chrztu Pańskiego

8. stycznia  2023

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z polską tradycją okres kolędowy trwa do 2 lutego. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 kolędowanie przy żłóbku i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Jest to druga niedziela stycznia dlatego składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 13-14 stycznia. W piątek, 13 stycznia rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, 14 stycznia rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00 również w Sanktuarium. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

3. W sobotę, 14 stycznia, odbędzie się Spotkanie Opłatkowe dla Młodzieży Dekanatu Maków Podhalański. O godz. 10.00 będzie Msza Święta w Sanktuarium a po Niej wspólne kolędowanie w parafialnej sali „Stodoła”. Spotkaniu będą towarzyszyć relikwie bł. Carla Acutisa, młodego Włocha o polskich korzeniach i jednego z patronów najbliższych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie. Na to spotkanie zapraszamy makowską Służbę Liturgiczną: ministrantów i lektorów, Grupę Apostolską, młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania oraz wszystkich chętnych. Obecność należy zgłosić do 10 stycznia u ks. Jacka Jastrzębskiego.

4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, o godz. 10.00 w kancelarii parafialnej.

5. W sobotę, 14 stycznia, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym miesiącu Patronem modlitwy jest św. abp Zygmunt Szczęsny Feliński a tematem wiodącym „walka narodu”.

6. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, o godz. 14.00 będzie Msza Święta w naszym Sanktuarium a po Niej spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych z powiatu suskiego w parafialnej sali „Stodoła”.

7. W tym tygodniu kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską:

Porządek kolędy:

  • Poniedziałek, 9 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Tatarówka i Dwór.

– Ks. Jacek – od godz. 16.00 – Maków Centrum – ul. Wolności 51-35 36-78.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków Centrum – ul. Orzeszkowej, Sikorskiego, Wolności 3-27, 6-34.

  • Wtorek, 10 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.30 – Maków Dolny – os. Mędralowa i domy przy ul. Wolności.

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Zagrody na Kamieńcu, os. Macakówka, Kudziówka.

  • Środa, 11 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.30 – Grzechynia – os. Wątrobówka.

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Żwirki i Wigury, Krasickiego, Piasta.

  • Czwartek, 12 stycznia:

– Ks. Jacek – od godz. 15.30 – Maków Dolny – os. Pawlicowa, domy przy ul. Wolności.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków Dolny – os. Czajowa, Surletowa, domy przy ul. Wolności.

– Kolęda na Makowskiej Górze zostaje odwołana i odbędzie się w innym terminie.

  • Piątek, 13 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.00 – Białka – od Państwa Biskup do Pani Radwan (lewa i prawa strona drogi).

– Ks. Jacek – od godz. 15.30 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 12 i 13. 

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków Centrum – ul. 3 Maja 19a-45a i 62-38.

  • Sobota, 14 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Białka – os. Radwanówka.

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Maków Centrum – os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego.

8. Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne informuje, że od dnia 9 stycznia 2023 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w ciągu drogi gminnej ul. Polna i ul. Szkolna w Makowie Podhalańskim w związku z budową kanalizacji sanitarnej. Roboty będą prowadzone w okresie od  9 stycznia do 28 kwietnia 2023 r. Zostaną rozpoczęte od ul. Polnej przy budynku nr 20 i będą prowadzone z góry na dół do ulicy Szkolnej 29 w godzinach od 700 do 1600 od poniedziałku do piątku. W tym czasie odcinki drogi gminnej będą nieprzejezdne. Poza w/w godzinami będzie możliwość przejazdu.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  1.400 zł. Bóg zapłać! Wywieziono kolejne 3 kontenery śmieci z cmentarza za kwotę 2.553 zł.

Załączniki

Skip to content