Przejdź do treści

Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż różańcowych. O godz. 13.00 uroczysty Chrzest święty oraz Msza Święta w intencji parafian, o godz. 14.00 Msza Święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek, 8 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 9.00 – Ks. Proboszcz Białka – os. Czarnówka do Rampy,

Ks. Jacek od godz. 15.30 – Ks. Jacek Maków Centrum – ul. Orzeszkowej, Sikorskiego, Wolności 3-27, 6-34,

Ks. Krzysztof od godz. 15.00 – Ks. Krzysztof Grzechynia – os. Zagrody Mędralowe, Mędralówka.

Wtorek, 9 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 12.00 – Ks. Proboszcz Maków Centrum – os. Makowska Góra,

Ks. Krzysztof od godz. 9.00 – Ks. Krzysztof Maków Dolny – os. Pyrowa, Rabowa, domy przy ul. Wolności.

Środa, 10 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.00 – Ks. Proboszcz Maków Centrum – ul. 3 Maja 19a-45b i 62-38,

Czwartek, 11 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.30 – Maków Centrum – ul. 3 Maja 19-1 2-36, ul. Kolejowa,

Ks. Jacek od godz. 15.30 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 12 i 13,

Ks. Krzysztof od godz. 15.00 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 16.

Piątek, 12 stycznia:

Ks. Jacek od godz. 15.30 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 3,

Ks. Krzysztof od godz. 15.00 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 6.

Sobota, 13 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Moniuszki, Widokowa, Kasztanowa, Kościuszki, Kopernika,

Ks. Jacek od godz. 10.00 – Maków Centrum – ul. Jazy, ul. Głowackiego,

Ks. Krzysztof od godz. 9.00 – Maków Centrum – ul. Wolności 53a– 102, ul. Grzechyńska, Lelewela, Łąkowa.

3. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 12 i 13 stycznia 2024r. W piątek rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, spotkanie o godz. 9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

4. W niedzielę, za tydzień, 14 stycznia, odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to druga niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

5. W Makowskim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowe kolędowanie. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 – koncert „Polskie Kolędy po Węgiersku”, natomiast w piątek, 12 stycznia, o godz. 18.00, koncert Kolęd i Pastorałek Orkiestry Czarny Dunajec i Tatrzańskich Smyków z udziałem finalisty „Jaka to melodia”.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+  Aleksandra Wilczka (79 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci

Załączniki

Skip to content