Przejdź do treści

Święto Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę wielkanocną, Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie 80. Tygodnia Miłosierdzia. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysty Chrzest Święty. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, czuwanie modlitewne i Msza Święta o godz. 17.00 o miłosierdzie Boże dla całej parafii i świata. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne.

2. W poniedziałek, 8 kwietnia, będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 będzie można złożyć deklarację Adopcji Dziecka Poczętego. Druki można zabrać ze stolika z prasą katolicką.  

3. W dniach 10-11 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów. W środę od godz. 16.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie grupy modlitewne. O godz. 17.45 będzie przywitanie relikwii i obrazu na schodach prowadzących do Sanktuarium a następnie uroczysta Msza Święta dla całego dekanatu makowskiego i czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Na powitanie relikwii zapraszamy ministrantów, lektorów, wszystkich parafian i gości a także poczty sztandarowe z całego Dekanatu. W tym dniu przynosimy z sobą świece do Sanktuarium. W czwartek Msze Święte odprawimy o godz. 6.30, 7.00. O godz. 8.00 Msza Święta z udziałem księży z Domu Jana Pawła II, o godz. 9.00 Msza Święta dla dekanatu Jordanów, o godz. 11.00 Msza Święta dla dekanatu Sucha Beskidzka, o godz. 13.00 Msza Święta dla dekanatu Kalwaria Zebrzydowska. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i pożegnanie relikwii. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

4. W tym miesiącu deklaracje opiekuna/dysponenta grobu można składać w poniedziałek, 8 kwietnia, od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy książeczki dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętej o godz. 13.00, będziemy świętować roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to druga niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

6. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16.30 w Kaplicy św. Jana Pawła II natomiast dla ministrantów i lektorów w piątek o godz. 17.15 w Sali Stodoła.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Zofię Oleksa(lat 71) i Annę Bełczew (lat 70)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content