Przejdź do treści

Święto Ofiarowania Pańskiego.

Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.  Na każdej Mszy Świętej obrzęd pobłogosławienia gromnic. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmianka tajemnic różańca świętego.  O godz. 11:00 Msza Święta z poświęceniem świec dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej  z całej parafii. Na tej Mszy Świętej będzie się z nami modliła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z OSP Bieńkówka.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym  przypada XXIV Dzień Życia Konsekrowanego składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

2. Kalendarz  liturgiczny

Poniedziałek ( 3 lutego) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00 błogosławieństwo wiernych poświęconymi świecami.

Środa ( 5 lutego) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00 błogosławieństwo chleba i wody.

Czwartek ( 6 lutego) – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo we czwartek od godz. 16:45 do 18:00 oraz w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym Ołtarzu. Odwiedziny chorych w Grzechyni w piątek od godz. 9:00. W czwartek po Koronce  do Bożego Miłosierdzia Msza Święta w Kaplicy Św. Jana Pawła II w intencji kapłanów i o powołania. Po Mszy Świętej zmianka tajemnic różańca świętego dla róż modlących się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. Powstają nowe róże różańcowe modlące się za swojego współmałżonka oraz za kapłanów. Zapisy do róż w kancelarii parafialnej.

5. We wtorek 11 lutego będziemy obchodzić wspomnienie NMP z Lourdes oraz XXVIII Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 11:00. Od godz. 10:30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej informuje że w dniu 19 lutego br. o godz. 10:00 w Starostwie odbędzie się spotkanie w sprawie programu „Czyste Powietrze” .

7. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu zaprasza osoby wezwane przez Wójtów, Burmistrzów Miast i Gmin, do stawienia się do kwalifikacji wojskowej  w 2020 r. Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu suskiego, działająca  od 12 lutego do 11 marca 2020 r., określi zdolność do czynnej służby wojskowej  i nada właściwą kategorię zdrowia. Zgłoszenie się do kwalifikacji wojskowej jest obowiązkowe i wynika z Ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Nie spowoduje ono obligatoryjnego powołania do służby wojskowej. Szczegółowe terminy prac komisji znajdują się na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz w gablocie ogłoszeń.

8. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w czwartek o godz. 18:30 w Sali Stodoła.

9. Spotkanie z biurem podróży przed pielgrzymką do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 11 lutego o godz. 17:30 w  Sali Stodoła.

10. Rozdanie nagród za lampiony odbędzie się w niedzielę 16 lutego po Mszy Świętej o godz. 11:00.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Łukasza Knapczyka ( lat 35)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu  świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content