Przejdź do treści

Święto Przemienienia Pańskiego – Odpust Parafialny

1. Dzisiaj przeżywamy święto Przemienia Pańskiego i nasz odpust parafialny. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Zmianka tajemnic dla wszystkich Róż Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 9.30. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Eksc. Ks. Bp Janusz Mastalski. Po Mszy Świętej odśpiewany uroczyste Te Deum. Wspólnie z nami modlić się będzie zespół regionalny „Zbyrcok”. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. 

2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana,

środa, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

czwartek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

piątek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3. W niedzielę za tydzień, 13 sierpnia, o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to druga niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Od godz. 16.00 będziemy odmawiać dwie części Różańca Świętego. O godz. 17.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej trzecią część Różańca i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O asystę prosimy  Róże Rodziców modlących się za dzieci.  

5.  Przypominamy, że została wykonana mapa cmentarza wraz z inwentaryzacją grobów i osób pochowanych. Zgodnie z prawem cmentarnym każdy grób musi posiadać żyjącego opiekuna grobu dlatego prosimy opiekunów o złożenie właściwych deklaracji. W okresie wakacji będzie można składać te deklaracje w poniedziałki 7, 14 i 28 sierpnia od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

6. Ochotnicza Straż Pożarna w Makowie Podhalańskim zaprasza na uroczyste przywitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, które odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia, około godziny 17:00 przed budynkiem OSP. Na przybyłych gości czekać będzie poczęstunek oraz zabawa taneczna.    

7. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości 1.800 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisławę Zawiła (86 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci

Załączniki

Skip to content