Przejdź do treści

Święto Świętego Szczepana

1. Dzisiaj przeżywamyświęto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie modlił się z nami Zespół Regionalny „Zbyrcok”. Po Mszy Świętej poświęcenie owsa. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. 

2. Kalendarz liturgiczny:

– wtorek, 27 grudnia – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,

– środa, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków, męczenników,

– piątek, 30 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa,

– sobota, 31 grudnia wspomnienieśw. Sylwestra, papieża i zakończenie roku.

3. Uroczyste Nieszpory na zakończenie starego roku odprawimy w sobotę, 31 grudnia o godz. 16.00 a zaraz po nich, ok. godz. 17:00, wieczorną Mszę Świętą. Za odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku łaski, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. O godz. 24:00 odprawimy noworoczną Pasterkę.

4. Nasza parafia, jak co roku, włączyła się w pomoc potrzebującym. Do skarbony pod obrazem św. Antoniego złożono ofiary w wysokości 3.000 zł. Podziałem tych środków zajęła się Siostra Erika z Grupą Charytatywną. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

5. Od jutra rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania duszpasterzy z rodzinami i rozmowy parafian z kapłanem. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się o potrzebne łaski, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

Porządek kolędy:

  • Wtorek, 27 grudnia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Maków Centrum – os.Za Górą, Jurki, Bryndze, Koziany.

– Ks. Jacek – od godz. 11.00 – Maków Dolny – os. Polana, Działy Makowskie, ul. Polna.

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Carchla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą.

  • Środa, 28 grudnia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Szpakówka, Głowicówka.

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy.

– Ks. Krzysztof – od godz. 11.00 – Maków Dolny – os. Pykowa, ul. Szkolna (do państwa Głuszek).

  • Czwartek, 29 grudnia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.00 – Grzechynia –os. Zagrody na Kamieńcu. os. Polakówka Dolna, Mikutówka.

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Maków Dolny – os. Stanaszkowa i domy przy ul. Wolności.

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Zarąbki Grzechyńskie, Cyganówka.

  • Piątek, 30 grudnia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 10.00 – Białka – os. Bogaczowa, Czajowa (do p. Białończyk).

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Maków Dolny – os. Pyrowa, Rabowa, domy przy ul. Wolności.

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Boskówka i Petkówka.

6. Grupa śpiewacza i Zespół muzyczny działający przy Domu Kultury w Makowie Podhalańskim zapraszają do wspólnego śpiewania kolęd w środę, 28 grudnia po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

7. Z uwagi na prace porządkowe w naszym Sanktuarium jutro, czyli we wtorek, nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

8. W niedzielę za tydzień, czyli 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 56. Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte w tym dniu  odprawimy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu składka przeznaczona będzie na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.  

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Janusza Marcinowskiego (91 lat), + Józefa Mędralę (81 lat) i + Józefa Deję (68 lat)

 Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Załączniki

Skip to content