Przejdź do treści

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu (Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa). O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 wspólne kolędowanie przy żłóbku i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

2. Kalendarz  liturgiczny

Wtorek (31 grudnia)wspomnienie św. Sylwestra I,  papieża. Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. Po nieszporach odprawimy Mszę Świętą. O północy powitamy Nowy Rok, sprawując Mszę Świętą w naszym Sanktuarium, na którą serdecznie zapraszamy.

Środa (1 stycznia) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 53  Światowy Dzień Pokoju.

Czwartek ( 2 stycznia)wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

3.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą w czwartek od godz. 16:45 do 18:00 oraz w piątek od 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych w piątek Grzechyni od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W czwartek po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:10 Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II w intencji kapłanów oraz zmianka tajemnic różańca świętego dla Róży modlącej się o powołania oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. W sobotę  po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Grzechyni  odbędzie się 19 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00.

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Stanisława Kłeczka(lat 66), + Mariana Głuszka ( lat 64)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Intencje Mszalne

Porządek wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 30.12.2020

ks. Proboszczod godz. 9:00 – Maków Dolny – os. Pykowa, Stanaszkowa, ul. Szkolna, domy przy ul. Wolności

ks. Dariusz –  od godz. 9:00 – Grzechynia – os. Zajdówka, Wicherkówka

ks. Jacekod godz. 10:00 – Grzechynia – os. Zarąbki Grzechyńskie, Cyganówka

 

Czwartek 02.01.2020

ks. Proboszczod godz. 10:00 – Grzechynia – os. Zagrody na Kamieńcu ,  os. Macakówka, Kudziówka

ks. Dariusz – od godz. 16:00 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 14 i domy prywatne

ks. Jacek – od godz. 16:00 – Maków Dolny – Jasnochowa, domy przy ul. Wolności

 

Sobota 04 .01.2020

ks. Proboszczod godz. 9:00 – Grzechynia – os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka

 

 

Skip to content