Przejdź do treści

Święto Świętej Rodziny. Jezusa, Maryi i Józefa.

Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu (Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa). Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz.. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10:15, 11:00, 13.00 i 17:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia..

2. Kalendarz  liturgiczny

Poniedziałek  (28 grudnia) – Święto św. Młodzianków, męczenników

Czwartek (31 grudnia)wspomnienie św. Sylwestra I,  papieża. Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. Po nieszporach odprawimy ostatnią  Mszę Świętą w tym dniu. Ze względu na obecne obostrzenia nie będzie Mszy Świętej o północy.

Piątek  (1 stycznia) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte odprawimy o godz.. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10:15, 11:00, 13.00 i 17:00.  Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 54  Światowy Dzień Pokoju.

Sobota ( 2 stycznia)wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

3.  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i  sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.  Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w całej parafii w sobotę  w od godz. 9:00. W sobotę po  wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17:30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Zapraszamy rodziny do naszego Sanktuarium na Mszę Świętą w ramach wizyty duszpasterskiej (kolędy)  w czasie której będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny. Każda rodzina otrzyma śpiewnik, modlitewnik oraz kredę i kadzidło. Prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia którą pokropimy nasze domy.

Wtorek – 29 grudnia godz. 17:00

Mieszkańców Grzechyni os. Carhla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Przechylisko  Za Górą

Mieszkańców Makowa Dolnego os. Polana, Działy Makowskie, Jasnochowa domy przy ul. Wolności

Mieszkańców os. 1000-lecia blok nr 1 i 2

 

Środa – 30 grudnia godz. 17:00

Mieszkańców Grzechyni os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy

Mieszkańców Makowa Dolnego ul. Szkolna, domy przy ul. Wolności

Mieszkańców os. 1000-lecia blok nr 3 i 4

 

Sobota – 2 stycznia godz. 17:00

Mieszkańców Grzechyni os. os. Zgudy, Zagrodniki, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka

Mieszkańców Makowa Dolnego os. Pykowa, Stanaszkowa, domy przy ul. Wolności

Mieszkańców os. 1000-lecia blok nr 6 i 7

 

5. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 7000 zł. Bóg zapłać

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Józefa Smolika (lat 79),+ Wacława Woźnego(lat 92),  + Judytę Tobolak (lat 33)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content