Przejdź do treści

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.00 uroczyste Nieszpory na zakończenie starego roku a zaraz po nich wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Za odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku łaski, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. O godz. 24:00 odprawimy noworoczną Pasterkę.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Nowy Rok i 57. Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte w tym dniu odprawimy w porządku niedzielnym. Za pobożne odśpiewanie w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Składka z tego dnia jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

– wtorek, 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

– środa, 3 stycznia – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus,

– sobota, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu odprawimy w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 obrzęd pobłogosławienia kadzidła i kredy. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek, 5 stycznia, Msze Święte będą o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 16:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 6:30 do 8:00, od 15:00 do 16:00 i od 17:00 do 18:00. Odwiedziny chorych: w piątek, w Grzechyni, od godz. 8.30. W Makowie Dolnym i w Białce wyjątkowo również w piątek od godz. 9.00 (dotyczy osób, które odwiedza ks. Jacek). Ks. Krzysztof – domy prywatne w Makowie Centrum –  w niedzielę od godz. 14.00, natomiast mieszkania na os. 1000-lecia, w niedzielę od godz. 17.45. Nabożeństwo pierwszej soboty odprawimy w Trzech Króli po Mszy Świętej o godz. 17.00.

4. W sobotę, 6 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11.00, z naszego Sanktuarium wyruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie ul. Kościelną, przez Rynek i ul. Kochanowskiego do Groty na schodach kościelnych, gdzie będzie wspólne kolędowanie.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Wtorek, 2 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 13.30 – Białka – os. Bogaczowa, Czajowa,

Ks. Jacek od godz. 15.00 – Grzechynia – os. Polakówka Dolna, Mikutówka,

Ks. Krzysztof od godz. 9.00 – Maków – Szczepankówka, ul. Za Wodą.

Środa, 3 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.00 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 1 i 2,

Ks. Jacek od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Zarąbki Grzechyńskie, Cyganówka,

Ks. Krzysztof od godz. 15.00 – Maków Centrum – ul. Wolności 51-35 36-78.

Czwartek, 4 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 10.00 – Grzechynia – os. Boskówka i Petkówka,

Ks. Jacek od godz. 15.00 – Maków Dolny – os. Jasnochowa i domy przy ul. Wolności,

Ks. Krzysztof od godz. 15.00 – Maków Centrum – os. Tysiąclecia blok nr 14 i domy prywatne.

6. W niedzielę, za tydzień, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. W tym dniu o godz. 14.00 odprawimy Mszę Świętą dla osób niepełnosprawnych z powiatu suskiego oraz dla ich rodzin. Po Mszy Świętej w sali parafialnej „Stodoła” będzie dla nich spotkanie opłatkowe.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 12 i 13 stycznia 2024r. W piątek rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, spotkanie o godz. 9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Karola Ceremugę (33 lata)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci

Załączniki

Skip to content