Przejdź do treści

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu (Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa). Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego, wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej adoracja dziękczynno-przebłagalna za mijający rok.  O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory.  Po nieszporach odprawimy Mszę Świętą. O północy powitamy Nowy Rok, sprawując Mszę Świętą w naszym Sanktuarium, na którą serdecznie zapraszamy.

2. Kalendarz  liturgiczny

Poniedziałek (1 stycznia) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 51  Światowy Dzień Pokoju.

Wtorek ( 2 stycznia) – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Sobota ( 6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Po Mszy św. wymarsz orszaku Trzech Króli na rynek i wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy.

3.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą a w piątek od 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych w piątek Grzechyni i Dolnym Makowie oraz w Białce od godz. 9:00. Maków Centrum w sobotę 13 stycznia od godz. 9:00. W czwartek po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:10 Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II w intencji kapłanów.

4. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Białki odbędzie się 28 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 15 zł.

5. Sołtys wsi Grzechynia informuje, że rolnicze ubezpieczenie budynków PZU przyjmowane jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00, bez dodatkowych opłat u Sołtysa. Proszę o zabranie druczku do opłaty.

6. Dyrekcja oraz Rada Rodziców Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym, serdecznie zapraszają na coroczny opłatek dla lokalnej społeczności, który odbędzie się 6 stycznia 2018 r. o godz. 15:00 w budynku szkoły.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Michalinę Tyszkowską-Halabura (lat 92), +Dominika Litwiniuk (lat 38)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 

Porządek wizyty duszpasterskiej:


Wtorek 02.01.2018

ks. ProboszczMaków Centrum – od godz. 14:00 –  os. Tysiąclecia blok nr 15

ks. BogusławMaków Centrum – od godz. 15:00 –  os. Tysiąclecia blok nr 4

ks. MarekGrzechynia – od godz. 9:00 os. Wątrobówka, os.  Tatarówka

 

Środa 03.01.2018

ks. ProboszczMaków Centrum – od godz. 14:00 –  os. Tysiąclecia blok nr 16

ks. BogusławMaków Centrum – od godz. 15:00 –  os. Tysiąclecia blok nr 12 i 13

ks. MarekMaków Centrum – od godz. 14:00 –  os. Tysiąclecia blok nr 1 i 2

 

Czwartek 04 .01.2018

ks. ProboszczMaków Centrum – od godz. 10:00 – ul. Żwirki i Wigury, Krasickiego, Piasta

ks. BogusławBiałka – od godz. 9:00os. Radwanówka, Sołtystwo, do os. Sałapatkowa

ks. MarekMaków Centrum – od godz. 14:00 –  os. Tysiąclecia blok nr 3

 

 

Skip to content