Przejdź do treści

Święto Świętej Rodziny

Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu (Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa). O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 wspólne kolędowanie przy żłóbku i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

2. Kalendarz  liturgiczny

Poniedziałek (30 grudnia)wspomnienie św. Sylwestra I,  papieża. Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. Po nieszporach odprawimy Mszę Świętą. O północy powitamy Nowy Rok, sprawując Mszę Świętą w naszym Sanktuarium, na którą serdecznie zapraszamy.

Wtorek (1 stycznia) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 52  Światowy Dzień Pokoju.

Środa ( 2 stycznia)wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

3.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą a w piątek od 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych w piątek Grzechyni od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W czwartek po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:10 Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II w intencji kapłanów oraz zmianka tajemnic różańca świętego dla Róży modlącej się o powołania oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. W sobotę o godz.  18:00 Msza Świeta w intencji Ojczyzny a po niej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Makowa Dolnego  odbędzie się 13 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej oraz Szkole Katolickiej w Makowie Dolnym w cenie 15 zł.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na Mszy Świętej o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Po Mszy św. wymarsz orszaku Trzech Króli na rynek i wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy.  Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje.

6. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia). Od 27 kwietnia do 4 maja 2019 r. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

8. Sołtys wsi Grzechynia informuje że ubezpieczenie rolnicze PZU jest przyjmowane codziennie w godzinach popołudniowych bez dodatkowych opłat u Sołtysa do 29 stycznia 2019. Pani Sołtys prosi o zabranie druczku do opłat

 

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Jana Kurysia( lat 77)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

 

Porządek wizyty duszpasterskiej:

Środa 02.01.2018

ks. ProboszczBiałka  – od godz. 9:00 –  os. Radwanówka, Sołtystwo, do os. Sałapatkowa

ks. BogusławMaków Centrum – od godz. 15:00 –  os. Tysiąclecia blok nr 15

ks. DariuszGrzechynia – od godz. 14:00 os. Zagrody Mędralowe, Mędralówka

Czwartek 03.01.2018

ks. ProboszczBiałka – od godz. 10:00 –  os. Czarnówka do Rampy

ks. BogusławMaków Dolny – od godz. 9:00 –  os. Pyrowa, Rabowa, domy przy ul. Wolności

ks. DariuszMaków Centrum – od godz. 15:30 –  os. Tysiąclecia blok nr 16

 

Piątek 04 .01.2018

ks. ProboszczMaków Centrum – od godz. 12:00 – ul. Orzeszkowej, Sikorskiego, Wolności 3-27, 6-34

Sobota 05 .01.2018

ks. ProboszczMaków Centrum- od godz. 9:00 –  os. Jazy, ul. Głowackiego

ks. BogusławMaków Centrum – od godz. 10:00 –  ul. Krzywa, Dąbrowskiego, Bema, Klonowa, Kwiatowa, Boczna

ks. DariuszMaków Dolny – od godz. 14:00 –  os. Jasnochowa, domy przy ul. Wolności

 

 

 

 

 

 

Skip to content