Przejdź do treści

Uroczysta Suma odpustowa

 

W dniu 10 czerwca 2011 roku ks. Kardynał Stanisław Dziwisz odprawił uroczystą Sumę odpustową. Na mocy dekretu Księdza Kardynała w 2010 roku został ustanowiony odpust parafialny w dniu 10 czerwca na pamiątkę wydarzenia, jakim była koronacja obrazu Matki Bożej Makowskiej przez bł. Jana Pawła II na Błoniach w Krakowie 10 czerwca 1979.

W tym dniu przyjęło sakrament bierzmowania ponad 100 młodych z naszej parafii. Ksiądz Kardynał poświęcił również nową kaplicę dedykowaną bł. Janowi Pawłowi II, jak również odnowioną polichromię kościoła i nowy dach na świątyni.

Ksiądz Kardynał w naszym Sanktuarium złożył relikwie bł. Jana Pawła II. Są to relikwie krwi błogosławionego.

 

Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć na stronie diecezji krakowskiej. Zdjęcia można zamawiać bezpośrednio u fotografa.

 

Tadeusz Warczak – fotograf

31-007 Kraków, ul. Wiślna 12 A

tel. +48 501 039 356

fotograf@diecezja.pl


link do galerii:

http://www.fotograf.diecezja.pl/galerie/makow/index.html

 

Skip to content