Przejdź do treści

Uroczystość Bożego Narodzenia

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym o godz. 6.30,  8.00, 9.30 , 11.00, 13.00 i 17.00. W kaplicy w Grzechyni Msza Św. o godz. 8.15 a w Dolnym Makowie o godz. 9.30. Składka przeznaczona jest na „Świętopietrze” –    czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

2. W drugi dzień Świąt (poniedziałek) obchodzić będziemy Święto Św. Szczepana,     pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

3. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek (27 grudnia) – święto, św. Jana Apostoła, Ewangelisty. Na Mszach św.
o godz. 8.00 i 18.00 tradycyjne błogosławieństwo wina.

Środa (28 grudnia) – Święto św. Młodzianków, męczenników

Piątek (30 grudnia) – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Makowa Centrum odbędzie się 15 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00. bilety. do nabycia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

5. W sobotę (31 grudnia) ostatni dzień roku kalendarzowego, wspomnienie św. Sylwestra,papieża. O godz. 16.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym. Po nieszporach odprawimy Mszę Świętą. O północy powitamy Nowy Rok, sprawując Mszę Świętą w naszym Sanktuarium, na którą serdecznie zapraszamy. W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu przypada także 50  Światowy Dzień Pokoju.

† † †

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

Śp. Józefa Zysko  (lat 92)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie


Program wizyty duszpasterskiej:

27.12.2016

 • Grzechynia 9.00 – os. Carhla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą ks. Proboszcz)
 • Maków Dolny 9.00 – os. Pykowa, Stanaszkowa, domy przy ul. Wolności (ks. Dariusz)
 • Maków Dolny 9.00 – os. Polana, Działy Makowskie, Jasnochowa, domy przy ul. Wolności (ks. Bogusław)

28.12. 2016

 • Grzechynia 9.00 – os. Zagrody Mędralowe, Mędralówka (ks. Proboszcz)
 • Grzechynia 9.00 – os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka (ks. Dariusz)
 • Grzechynia 9.00 – os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy
  (ks. Bogusław)

29.12. 2016

 • Maków Dolny 9.00 – os. Mędralowa, Sarnowa, domy przy ul. Wolności (ks. Proboszcz)
 • Grzechynia 9.00 – os. Zagrody na Kamieńcu, Polakówka Dolna, Mikutówka, Boskówka, Petkówka
  (ks. Dariusz)
 • Grzechynia 9.00 – Zarąbki Grzechyńskie, Cygankówka (ks. Bogusław)

30.12.2016

 • Maków Centrum 14.00 – os. Tysiąclecia blok nr 4 (ks. Proboszcz)
 • Maków Centrum 9.00os. Jedzinne, ul. Sportowa, Orkana, Partyzantów, Stary Rynek, Konopnickiej, Prusa (ks. Dariusz)
 • Grzechynia 9.00 – os. Macakówka, Kudziówka, domy na Zagrodach (4) (ks. Bogusław)

Intencje Mszalne

 

 

 

 

 

 

Skip to content