Przejdź do treści

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 34 Niedziela Zwykła

Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do NSPJ i Akt poświęcenia. .  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec za zmarłych z wypominkami i wieczorna Msza Święta  Za tydzień, w niedzielę (3 grudnia) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Roraty w Sanktuarium odprawiać będziemy o godz.6.45. W kaplicach:
w Grzechyni: w czwartek o godz. 16.00, na Dolnym Makowie: w środę o godz. 16.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Czwartek (30 listopad) – Święto św. Andrzeja Apostoła

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codzienne pół godziny przed każdą Mszą Świętą . W piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00, a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Od przyszłej niedzieli (3 grudnia) rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek.

5. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

6. W przyszłą niedzielę (3 grudnia) gościć będziemy księdza ze Swoszowic. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w tamtejszej parafii.

 

† † † †

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

+ Joannę Wiśniewską (lat 44)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj  jej wieczne spoczywanie…

Intencje Mszalne

 

Skip to content