Przejdź do treści

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 34 Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym gościmy o. Roberta z Ukrainy, który wygłosi do nas Słowo Boże dzieląc się swoim doświadczeniem kościoła na Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi uroczysty akt wyboru Chrystusa za Króla i Pana. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna. Po Mszach św. jest możliwość nabycia kolejnego numeru parafialnego czasopisma „Przemienienie”. Mamy nadzieje, że na nowo zagości w naszych domach. Za tydzień, w niedzielę (27 listopada) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Roraty w Sanktuarium odprawiać będziemy o godz. 6.45. W kaplicach: w Grzechyni: w czwartek o godz. 16.00, na Dolnym Makowie: w poniedziałek o godz. 16.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (21 listopad) – Wspomnienie Ofiarowania NMP

Wtorek (22listopad)Wspomnienie św. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Czwartek (24 listopad) – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, Kapłana
i Towarzyszy

Piątek (25 listopad)- wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

3. Przez cały miesiąc listopad obejmujemy nasza modlitwą zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych. Różaniec za zmarłych odmawiamy w niedziele: o godz. 16.30, w tygodniu: o godz. 17.30.

4. We wtorek (22 listopada) o godz. 18.00 Msza św. i kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będzie możliwość nabycia róż.  Intencje umieszczone w skrzynce modlitewnej odczytamy przed Mszą św. i podczas nabożeństwa.

5. W piątek (25 listopada) o godz. 18.00 odprawimy Msze św. w intencji kolejarzy, emerytowanych kolejarzy i ich rodzin.

6. Od przyszłej niedzieli (27 listopada) rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek.

7. Rada Seniorów i Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie serdecznie zapraszają wszystkich seniorów na Gminną Senioriadę, która odbędzie się w czwartek (24 listopadaod godz. 14.00. W programie min. Przedstawienie kabaretowe „Czarna rękawiczka”, informacja lekarza geriatry, porady prawne, darmowa kawiarenka dla każdego uczestnika i wiele innych atrakcji.

†  †  †

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

 

Śp. Marię Gąstała  (lat 76)

 

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj  jej wieczne spoczywanie…

 

Skip to content