Przejdź do treści

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiejszą uroczystością kończymy rok wiary. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa, akt poświęcenia i zaśpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy” wielbiąc Boga za łaski roku wiary. Przy kościele odbywa się dzisiaj kiermasz świąteczny zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Makowie Podhalańskim. Dochód przeznaczony będzie na cel misyjny. Dzisiaj przy kościele odbywa się również składka (do puszek) na pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji kolejarzy, rencistów i emerytowanych kolejarzy i ich rodzin.

sobota – Święto św. Andrzeja, Apostoła

3. Za tydzień rozpoczynamy adwent. Roraty  odprawiać będziemy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach we wtorek o godz. 16.00.

4. Od przyszłej niedzieli przy kościele i w kancelarii będą rozprowadzane świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

5. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza proboszcza ze Swoszowic, który, jak w poprzednie lata, będzie zbierał składkę na dokończenie budowy kościoła.

6. Młodzież Zespołu Szkół (tj. Gimnazjum, Szkoła Podstawowa Nr 1, Gminne Przedszkole Samorządowe) w Makowie Podhalańskim w przyszłą niedzielę będzie sprzedawać kalendarze szkolne na rok 2014. W kalendarzu znajdują się zdjęcia z różnych imprez i akcji szkolnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby uczniów.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Władysławę Bazińską i Jana Grabca

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne

 

Skip to content