Przejdź do treści

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do NSPJ i Akt poświęcenia. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec za zmarłych z wypominkami i wieczorna Msza Święta w intencji kolejarzy i ich rodzin.  Za tydzień, w niedzielę (2 grudnia) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Roraty w Sanktuarium odprawiać będziemy o godz.6.45. W kaplicach:  w Grzechyni: w poniedziałek o godz. 15.00, na Dolnym Makowie: w środę o godz. 16.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Piatek (30 listopad) – Święto św. Andrzeja Apostoła

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00 w całej parafii. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej  Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Od przyszłej niedzieli (2 grudnia) rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek.

5. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

6. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7. Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Krakowa w poniedziałek 3 grudnia. W programie Zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”, Katedry Wawelskiej (Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie) oraz kaplicy seminaryjnej. Koszt z biletami wstępu normalnymi 115 zł a dla emerytów z ważną legitymacją 93 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 7:00.

8. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę na Bałkany (Czarnogóra, Albania, Macedonia). Od 27 kwietnia do 4 maja 2019 r. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

9. We wtorek 27 listopada o godz. 18:30 w Sanktuarium odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej z całej parafii.

10. Msza Święta w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona we wtorek 4 grudnia o godz. 14:00.

 

† † † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

+ Ks. Mariana Mularczyka (lat 93), + Zofię Sikora (lat 77), + Eliasza Czarnowa (lat 71),

+ Henryka Jancarza (lat 89)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj  jej wieczne spoczywanie…

 

Intencje Mszalne

Skip to content