Przejdź do treści

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Przeżywamy dzisiaj 34. Niedziele Zwykła oraz  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu,  Litania do Serca Jezusowego oraz Akt poświęcenia. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec z wypominkami oraz wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.  Dzisiaj na każdej Mszy Świętej gościmy siostry z Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Sobota ( 30 listopada) – święto św. Andrzeja, apostola

4.  Za tydzień, w niedzielę (1 grudnia) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Roraty w Sanktuarium odprawiać będziemy o godz.6.30. W kaplicach:  w Grzechyni: w środę o godz. 15.00, na Dolnym Makowie: we czwartek o godz. 15.45.

5. Od przyszłej niedzieli (1 grudnia) rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek.

6. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

7. Msza Święta w intencji kolejarzy i ich rodzin zostanie odprawiona w poniedziałek 25 listopada o godz. 18:00.

8. W przyszłą niedzielę 1 grudnia będziemy gościć księdza z parafii Kraków Swoszowice.

9. We wtorek o godz. 16:00 zbiórka dla ministrantów. W piątek o godz. 17:15 zbiórka dla lektorów.

10. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 8500 zł i 75 euro. Bóg zapłać.

 

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:
+ Katarzynę Natanek(lat 24), + Ryszarda Małysę(lat 69), + Annę Mędrala(lat 73),

+ Stanisława Dańczaka(lat 87)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content