Przejdź do treści

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Obchodzimy dziś 34. Niedzielę Zwykła oraz Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Po Mszy świętej o godz. 6:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu,  Litania do Serca Jezusowego oraz Akt poświęcenia. Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz.. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10:15, 11:00, 13:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity odmawiając część różańca świętego w którym polecimy wszystkie złożone intencje. O godz. 17:00 Msza święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia róż. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek ( 24 listopada) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

Środa ( 25 listopada) – Wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Kolejarzy.  W tym dniu o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Kolejarzy, Emerytowanych Kolejarzy i ich rodzin.

3. Za tydzień, w niedzielę (29 listopada) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Roraty w Sanktuarium odprawiać będziemy o godz.6.45.

4. Zbiórka dla ministrantów w Makowie Centrum odbędzie się we wtorek o godz. 16:00. Zbiórka dla lektorów w piątek o godz. 17:15.

5..  Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 7 600zł. Bóg zapłać.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Andrzeja Wicherka (lat 87), + Helenę Chowaniak (lat 84), + Wandę Szumilas (lat 78)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content