Przejdź do treści

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przeżywamy 34. niedzielę zwykłą i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dzisiaj za publiczne odmówienie tego Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W innych przypadkach zyskuje się odpust cząstkowy. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 różaniec w intencji zmarłych wypominanych i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiaj przed Sanktuarium można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Gościmy też Siostry Nazaretanki, które rozprowadzają krzyżyki, różańce i pamiątki z Ziemi Świętej.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

Wtorek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej,

Czwartek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy,

Piątek, 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy.

3. We wtorek, 22 listopada, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec polecając Panu Bogu wszystkie złożone intencje. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. i dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17.00 w kruchcie Sanktuarium będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

4. W czwartek, 24 listopada, o godz. 16.00, w kaplicy św. Jana Pawła II, odbędzie się spotkanie dla ministrantów, natomiast o godz. 16.30 spotkanie dla uczniów z klasy 8D w ramach przygotowania do bierzmowania. Spotkanie dla lektorów będzie w piątek 25 listopada o godz. 17.15.  

5. W czwartek, 24 listopada, po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z całej parafii.  

6. W piątek, 25 listopada na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kolejarzy i emerytowanych kolejarzy wraz z rodzinami.

7. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty w dni powszednie będziemy odprawiać o godz. 6.45 i 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci z lampionami.

8. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 2-3 grudnia. W piątek katecheza rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz. 9.30 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących. Numery telefonów są podane w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. W dniach od 26 maja do 2 czerwca 2023r. organizujemy pielgrzymkę samolotową na Sycylię. W programie m.in. Katania, Taormina, Syrakuzy, Monreale, Palermo, Wyspy Liparyjskie i Etna. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 500 zł.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 3050 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Ludwikę Rusin (87 lat) + Emilię Polak (99 lat) + Jana Sałapatka (65 lat)

+ Stanisława Bukowca (91 lat) i + Annę Lupa (75 lat)

 Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Załączniki

Skip to content