Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przeżywamy 34. niedzielę zwykłą oraz uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 6.30 i 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W innych przypadkach zyskuje się odpust cząstkowy. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

– czwartek, 30 listopada – święto św. Andrzeja apostoła.

3. Spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich z całej parafii będzie w czwartek, 30 listopada, po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Sanktuarium.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek, 1 grudnia, od godz. 8.30 a w sobotę, 2 grudnia, od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

5. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 1 i 2 grudnia. Rozpoczęcie w piątek Mszą Świętą o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium. W sobotę katechezy od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących. Numery telefonów umieszczone są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

6. W tym miesiącu deklaracje opiekuna / dysponenta grobu można składać w poniedziałek 27 listopada od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

7. Od przyszłej niedzieli, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent i kolejny rok liturgiczny. W związku z tym Roraty w Sanktuarium będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Tegorocznym tematem jest „Franciszkowy Plac Budowy”. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie młodzież i dzieci z lampionami na to adwentowe nabożeństwo.

8. Tradycyjnie w okresie Adwentu przed Sanktuarium oraz w kancelarii parafialnej będziemy rozprowadzać małe i duże świece „Caritas” na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9.  Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki. Pierwszą samolotową do Fatimy i Portugalii w dniach 20 – 27 lipca 2024r. W programie jest nawiedzenie Sanktuarium Fatimskiego, Cova da Iria i Aljustrel a także Porto, Barcelos, Almourol, Tomar, Santarem, Obidos, Peniche, Lizbona i Costa Caparica. Koszt 5.550 zł i 165 euro. Drugą autokarową do Sanktuariów Italii w dniach od 26 września do 5 października 2024r. W programie: Trydent, Madonna della Corona, Sirmione nad jez. Garda, Mediolan, Asyż, Cascia i Roccaporena, Rzym, Watykan, Siena i Padwa. Koszt 3.790 zł i 160 euro. Szczegółowy program pielgrzymek znajduje się w gablocie parafialnej. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 1500 zł do Fatimy i 1000 zł do Włoch.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Halinę Krzeszowiak (76 lat), + Stanisława Marszałka (72 lata),

+ Grażynę Malinowską (58 lat) i + Stefanię Juszczynka (96 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci