Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy 9 Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie Uroczystość Najświętszej Trójcy.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 zakończenie nabożeństw majowych,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 ks. Paweł Ochocki, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską, będzie sprawował swoją Mszę Prymicyjną. Przed nami czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po Mszach świętych wieczornych o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika

środa wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, po której wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelną, Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy OSP Maków) – Strażacy z rodzinami

II ołtarz (przy Szpitalu) – mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia (odpowiedzialni  za organizację będą: Rodziny Świątków, Jelonków i Kłapytów)

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Związek Podhalan i Koło Gospodyń z Grzechyni

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Grupy modlitewne z naszej parafii.

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Grzechyni: os. Pierogówka, Gorzałkówka, Wątrobówka, Tatarówka i Petkówka.

Na procesję zapraszamy wszystkie grupy parafialne, dzieci z klas III w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, orkiestrę, strażaków z całej parafii, chór parafialny. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała będzie w środę od 15.00 do 18.00.

Próba sypania kwiatów dla dziewczynek z przedszkola, klas 0, 1 i 2 będzie we wtorek i środę o godz. 16.30 wokół kościoła.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną odprawiać będziemy po wieczornej Mszy Świętej.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek – Mieszkańcy Makowa Dolnego, os. Mędralowa, Sarnowa

sobota – Maków, al. Świerkowa, ul. Paderewskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Kwiatowa

niedziela – Białka, os. Radwanówka, Sołtystwo, Sałapatkowa (po Mszy Świętej o godz. 9.30)

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. a w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W pierwszy piątek o 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w całej parafii w pierwszy piątek. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty. Spowiedź w Grzechyni i na Dolnym Makowie będzie poniedziałek o godz. 15.00.

5. W naszej parafii organizowany jest wyjazd na czuwanie w Lednicy w dniach 6 -7 czerwca. Informacje
i zapisy u księdza Dariusza. Zapisy do 3 czerwca.

6.. 13 czerwca (sobota) w godz. 14.00-20.00 w domu Sióstr Serafitek przy ul. Sikorskiego 5 w Makowie  odbędzie się dzień skupienia dla dziewczyn z gimnazjum i starszych.  Informacje w gablocie parafialnej.

7 Nasza parafia jak co roku organizuje wypoczynek wakacyjny dla dzieci – „Wakacje z Bogiem”. Wypoczynek odbywa się w dniach 18 -28 lipca w Wapnicy k. Międzyzdrojów. Informacje
i zapisy do 15 czerwca u ks. Dariusza lub w kancelarii parafialnej.

8. Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjne „Eko –Skawa” informuje o nieodpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniu 1 czerwca (poniedziałek) w Makowie oraz w Grzechyni. Zużyty sprzęt należy wystawić wzdłuż trasy przejazdu odbioru odpadów komunalnych do godz.8.00

9. Nasza parafia organizuje wyjazd do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 20 czerwca. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii do końca tygodnia.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:.

+ ś.p. Jana Matyję (lat 81)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Intencje mszalne

 

Skip to content