Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11:00 ks. Krzysztof Sasuła odprawi Mszę Świętą Prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Od godz. 16:15 zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na prelekcją  pt. „Jest to wreszcie milość płodna”, którą wygłosi ks. dr hab. Andrzej Muszala. Następnie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św.. Po Mszy św. będzie modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem. Przed kościołem można złożyć  dobrowolną  ofiarę do puszek na rzecz Filipa Gajewskiego, urodzonego z wadą wrodzoną która spowodowała że jest niewidomy.

2. Kalendarz liturgiczny:

– Wtorek (29 maja)wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

– Czwartek (31 maja) –  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu  w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie ulicami Kościelną, Rynek, Wolności, Orzeszkowej i Kochanowskiego w kierunku schodów kościelnych. Kolejna Msza św. odprawiona zostanie bezpośrednio po zakończeniu procesji.
W tym dniu Msze św. odprawimy również o godz. 13.00 i 17.00.  W kaplicach w porządku niedzielnym.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy figurze Matki Bożej w Rynku) – mieszkańcy ul. Rynek, 3 Maja i Kolejowej

II ołtarz (na początku ul. Orzeszkowej) – mieszkańcy ul. Wolności, Sportowej, Orkana, Stary Rynek i Prusa

III ołtarz (na końcu ul. Orzeszkowej) – mieszkańcy ul. Orzeszkowej, Lipowej, Sosnowej i Kochanowskigo

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych

O obsługę procesji prosimy mieszkańców Grzechyni (osiedla: Nowakówka, Skupniówka, Wilkówka, Bałosówka, Kowalówka, Za Górą, Przechylisko, Łazy, Mędralówka i Zagrody Mędralowe.

 

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek – Mieszkańcy Dolnego Makowa, os. Pawlicowa, Surletowa i Czajowa

sobota – Maków Centrum, os. Na Stoku, ul. Modrzewiowa, os. Draby

niedziela(po Mszy św. o godz. 9.30) – Grzechynia os. Wicherkówka, Zajdówka, Macakówka i Kudziówka

Piątek (1 czerwca) – wspomnienie św. Justyna, męczennika

3. Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała odbędzie się w środę od godz. 16:00 do 18:00.

4. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek o godz. 15:30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Świeta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalna w Grzechyni w piątek od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W niedzielę 10 czerwca będziemy przeżywać 39. Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej i odpust ku Jej czci. Uroczystą sumę z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum odprawi ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. W tym dniu zostaną poświęcone obrazy Matki Bożej które rozpoczną peregrynację po parafiach dekanatu.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

 

† † †

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Adama Kubasiaka(lat 58), +Józefa Uczniaka(lat 89), +Stanisława Słabońskiego(lat 75),

+Kazimierza Bogdała(lat 91)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Skip to content