Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po każdej mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.  O godz. 11:00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim, po Mszy Świętej wręczenie nagród za tegoroczne palmy. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 Msza Święta na Makowskiej Górze. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe  i wieczorna Msza Święta. Przed Sanktuarium Zarząd Grupy Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy przeprowadzi kwestę na turnus wypoczynkowo-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek  (17 czerwca) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Czwartek (20 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ( Boże Ciało). W Sanktuarium  Msze Święte odprawimy o godz. 6:30, 8:00. O godz. 9:30 Uroczysta Suma a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: przez Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy Ośrodku Zdrowia ) – Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa

II ołtarz (przy Szpitalu) – Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Róże rodziców modlących się za swoje dzieci i Róża modląca się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Rodzice dzieci komunijnych

O asystę prosimy mieszkańców Białki. Na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci do sypania kwiatów, niesienia poduszek.

Kolejna Msza Święta zostanie odprawiona zaraz po procesji. W tym dniu Msze Święte odprawimy również o godz. 13:00 i 17:00.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

piątek – Mieszkańcy Grzechyni os. Pierogówka i Gorzałkówka

sobota – Maków Centrum, Osiedle 1000-lecia

niedziela(po Mszy św. o godz. 9.30) – Grzechynia os. Wątrobówka i Tatarówka

Piątek (21 czerwca) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3. W poniedziałek 17 czerwca o godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą dla  Służby Liturgicznej z całej parafii. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne spotkanie w ogrodzie przy plebani.

4.  W sobotę odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:15 odmówimy Różaniec polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 Msza Święta  a po niej dalsza cześć nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż.

5. Wyjazd na wycieczkę do Wrocławia we wtorek o godz. 4:30 z parkingu obok Sanktuarium.

6. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca :

– dla Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego – o godz. 8:00 w Sanktuarium

– dla Szkoły Katolickiej – o godz. 9:00 w kaplicy w Makowie Dolnym

– dla Zespołu Szkół w Grzechyni – o godz. 10:00 w kaplicy

7. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim odbędzie się w dniu:

– 18 czerwca (wtorek) o godz. 9:00 dla przedszkola i oddziałów zerowych w auli szkolnej

– 19 czerwca (środa) o godz. 9:00 dla uczniów klas I-VIII i III klas gimnazjum na hali sportowej

7. W środę o godz. 17:00 spotkanie przed pielgrzymką do Grecji z biurem podróży w Sali Stodoła.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach  od 08.03.2020 do 14.03.2020. Koszt pielgrzymki 600 dolarów + 1400 zł od osoby. Program i zapisy w kancelarii parafialnej przy zapisie pierwsza wplata 200 dolarów.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości   9950 zł i 200 dolarów. Bóg zapłać.

10. Pielgrzymka mężczyzn do Częstochowy w sobotę 22 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Emisja programu telewizyjnego pt. ”Makowska Pani” realizowanego podczas Jubileuszu 40-lecia Koronacji Obrazu MB Makowskiej w dniach 9 i 10 czerwca br. w naszym Sanktuarium odbędzie się w TVP Kraków w czwartek 20 czerwca o godz. 19:25 oraz w poniedziałek 24 czerwca o godz. 17:35 i we wtorek 25 czerwca o godz. 8:00.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Mieczysława Grabowskiego (lat 84), + Tadeusza Bałosa(lat 76)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

 


Intencje Mszalne

Skip to content