Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Obchodzimy  Uroczystość Najświętszej Trójcy, jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej godz.. 9.30 zmianka tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

Przypominamy że wierni gromadzący się w Sanktuarium zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 8:30 do 10:00.z wyjątkiem czwartku(Boże Ciało).  Do kancelarii parafialnej wchodzimy pojedynczo.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (8 czerwca) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Środa   (10 czerwca) – Uroczystość Odpustowa ku czci MB Opiekunki i Królowej Rodzin. Msze Święte w tym dniu w Sanktuarium odprawimy o godz. 6:30, 8:00 i 9:30. Po każdej Mszy Świętej odmówimy litanię do MB Makowskiej oraz Akt zawierzenia.  O godz. 17:00 Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Damiana Muskusa.

Czwartek   (11 czerwca) –  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu Msze Święte w Sanktuarium o godz. 6;30, 8:00. Uroczysta Suma o godz. 9:30, po której kałan wyruszy z Najświętszym Sakramentem pobłogosławić nasza parafię następującą tras: ul. Kościelna, Sienkiewicza, Kościuszki, al. Kasztanowa, ul. 3-Maja w stronę kaplicy na Białce. Następnie os. Barcikówka, Sałapatkowa, Sołtystwo, Radwanówka, główna droga koło Halniak w stronę kaplicy w Grzechyni(Drugi Ołtarz). Od kaplicy os. Za górą, Tatarówa, główną drogą w stronę kaplicy w Makowie Dolnym(Trzeci Ołtarz). Następnie os. Stanaszkowa, główna droga z powrotem do Makowa, ul. Dąbrowskiego, al. Świerkowa, ul. Kochanowskiego w kierunku schodów kościelnych. Czwarty ołtarz i zakończenie procesji tradycyjnie na schodach prowadzących do Sanktuarium. O przygotowanie Ołtarzu na schodach prosimy Radę Duszpasterską. Prosimy parafian i gości o przyozdobienie okien, balkonów i ogrodzeń oraz wyjście przed domy aby uczcić Najświętszy Sakrament. Dzieci mogą sypać kwiatki wzdłuż całej trasy.  Następna Msza Święta bezpośrednio po zakończeniu procesji, o godz. 13:00 i 17:00.

O przygotowanie oktawy Bożego Ciała prosimy:

– piątek – os. Nowakówka, Skupniówka, Wilkówka

– sobota – os. Głowicówka i Szpakówka

– niedziela – os. Macakówka, Kudziówka, Zagrody na Kamieńcu (po Mszy Św. o godz. 11:00)

Piątek (12 czerwca) – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy

Sobota (13 czerwca) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dr Kościoła. W tym dniu odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 16:00 odmówimy pierwszą i drugą część różańca świętego. O godz. 17:00 wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja w ramach oktawy Bożego Ciała. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

3. .  W związku z obecną sytuacją jest niemożliwe zorganizowanie jednej Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. dzieci klas IV SP. Zachęcamy aby dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w Mszach Świętych o godz. 18:00 i nabożeństwie czerwcowym w dniach od 8 czerwca do 25 czerwca. Dzieci przychodząc na Mszę Święta ubierają się w stroje komunijne i przynoszą ze sobą świece.

4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej pozostałych dzieci odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godz. 11:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Makowie Centrum oraz o godz. 13:00 dzieci ze Szkoły w Grzechyni i ze Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym.

5. W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godz. 9:30 pobłogosławimy nowych lektorów dla naszej parafii natomiast o godz. 11:00 pobłogosławimy nowych ministrantów.

6. W najbliższą sobotę 13 czerwca w naszej parafii odbędą się katechezy dla narzeczonych. Rozpoczęci Mszą Świętą o godz. 8.00 w Sanktuarium.

7. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 13 900zł. Bóg zapłać

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Mieczysława Mlaka (lat 51), + Jadwigę Hajos(lat 75), + Jolantę Jędrzejczik (lat 56)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content