Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy . Msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 8.45, 9.30, 10.15, 11.00, 13.00 o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe  i wieczorna Msza święta o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek (31 maja ) – Święto Nawiedzenia  NMP

Wtorek  (1 czerwca ) – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Czwartek (3 czerwca ) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa(Boże Ciało). W tym dniu Msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, kolejna Msza św. po zakończeniu procesji około godz. 11.45 oraz o 13.00 i 17.00. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe.  W tym dniu ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 10.15.

Po Mszy świętej o godz. 9.30 procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta która  przejdzie następującą trasa: ul. Kościelna, Rynek, Szpitalna, Kopernika, ul. 3-Maja, Rynek, Kochanowskiego w stronę schodów kościelnych. O asystę prosimy mieszkańców Białki. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I Ołtarz przy Urzędzie Miasta – Pracownicy Urzędu Miasta

II Ołtarz na ul. Kopernika – Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa, Grupa Adorująca w Łagiewnikach, Akcja Katolicka

III Ołtarz przy figurze MB w Rynku – Związek Podhalan, Koło Gospodyń z Grzechyni, Rodzina Kolpinga

IV Ołtarz na schodach prowadzących do Sanktuarium – Rodzice dzieci komunijnych.

Na procesję zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci do sypania kwiatów i  niesienia poduszek. O pomoc w pilnowaniu porządku prosimy policję i strażaków z całej parafii.

O przygotowanie oktawy Bożego Ciała prosimy:

– piątek – os. Zajdówka i Wicherkówka

– sobota – os. Polakówka Górna, Mikutówka, Boskówka i Petkówka

– niedziela – ul. Jazy, Głowackiego i Żeromskiego   (po Mszy Św. o godz. 11:00)

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała odbędzie się w środę od godz. 6.30 do 8.00 oraz od  17.00 do 18.00.

3. We wtorek 1 czerwca po wieczornej Mszy św. rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

4. Informujemy że od dnia 1 czerwca nie będzie Mszy św. o godz. 8.45 natomiast pozostaje  Msza św. o godz. 10.15.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każda Mszą Świętą. Dodatkowo w piątek od godz. 6.30 do 8.00 i od 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00 a w pozostałej części parafii  w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż.

7. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16.30 w Sanktuarium. Błogosławieństwo nowych ministrantów odbędzie się w niedzielę 13 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.

8. W niedzielę 20 czerwca na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy przezywać Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 i 65 lat ). Czcigodnych Jubilatów zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

9. W dniu 10 czerwca będziemy przezywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Makowskiej. Uroczystą Sumę o godz. 18.00 odprawi ks. Ryszard Gołuch który w tym roku  przeżywa Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich.

10. Pielgrzymka do Ziemi Świętej odbędzie się od 27 sierpnia do 2 września. Osoby udające się na pielgrzymkę proszone są o odebranie dokumentów do wypełnienia z kancelarii parafialnej.

11. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 1 700 zł. Bóg zapłać.

 

 

†††

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wiesława Majchrzaka (lat 38), + Stanisława Kudzię(lat 61)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im  wieczne spoczywanie…

Intencje Mszalne

 

Skip to content