Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 Msza św. na roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. O godz. 16.00 Msza święta na Makowskiej Górze. Jest to druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek,  13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

Wtorek, 14 czerwca wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

Czwartek, 16 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało,

Piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w Sanktuarium w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę i święta o godz. 16.30.

4. W poniedziałek, 13 czerwca, odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać dwie części Różańca Świętego. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej trzecią część Różańca i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O asystę prosimy lektorów oraz Grupę Apostolską. Intencje na nabożeństwo fatimskie przyjmujemy w godzinach pracy kancelarii parafialnej a także w poniedziałek od godz. 16.30.

5. W czwartek, 16 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkową i ul. Kochanowskiego na schody. O przygotowanie I ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku prosimy Zespół Babiogórzanie – Polana Makowska, Zespół Malikowy Groń z Grzechyni, Koło Gospodyń z Grzechyni i Związek Podhalan. II ołtarz przy ul. Paderewskiego – Siostry Serafitki,  Albertynki, Mężczyźni św. Józefa i Rada Parafialna. III ołtarz przy al. Świerkowej – Czciciele Najświętszej Krwi Chrystusa, Akcja Katolicka i Grupa Adorująca w Łagiewnikach. IV ołtarz na schodach – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Grzechyni. Na procesję zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci do sypania kwiatów i  niesienia poduszek. O pomoc w pilnowaniu porządku prosimy policję i strażaków z całej parafii.  Kolejna Msza Święta w tym dniu będzie po zakończeniu procesji a następne o godz. 13.00 i 17.00. O przygotowanie Oktawy Bożego Ciała prosimy:

– piątek, 17 czerwca – Białka: os. Bogaczowa, Czajowa i od Rampy do p. Wójcik.

– sobota, 18 czerwca – Dolny Maków: os. Polana, Działy Makowskie, ul. Leśna. Polna i Szkolna.

– niedziela, 19 czerwca – (po Mszy Św. o godz. 11:00), os. Za Górą, Jurki, Bryndze, Koziany i Makowska Góra.

6. W niedzielę, 19 czerwca, o godz. 17.00, J. Eksc. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi uroczystą Mszę Świętą w czasie której udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz parafii Żarnówka a także poświęci figury św. Jana Pawła II i św. Rity na schodach. Próby dla młodzieży przed tą uroczystością odbędą się w poniedziałek, 13 czerwca, o godz. 15.30, we wtorek, 14 czerwca, o godz. 16.00 i w piątek, 17 czerwca, o godz. 16.00.

7. Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała i przed bierzmowaniem będzie w środę, 15 czerwca od godz. 15.00 do 18.00.

8. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się wyjątkowo w środę o godz. 16.30, a dla lektorów o godz. 17.00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 2.900 zł i 100 euro. Bóg zapłać. Zostały wywiezione kolejne 3 kontenery śmieci za kwotę 2.553 zł.

10. Burmistrz Makowa Podhalańskiego przypomina, że do końca czerwca 2022 roku mieszkańcy mają obowiązek zarejestrować w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków swoje źródło ciepła. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

11. Ze względu na przerwę wakacyjną i brak wolontariuszy, punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy, który mieści się w Domu Katechetycznym, będzie czynny jeszcze w najbliższy poniedziałek i piątek od godz. 9.30 do 18.00 a później zostaje zamknięty do odwołania. Dary, które nie zostaną wydane będzie można odbierać w Domu Kultury w godzinach pracy.

 

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Kazimierza Kota (72 lata), + Barbarę Bryndzę (72 lata) i + Igora Jończyka (19 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content