Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy 9 niedzielę zwykłą a zarazem uroczystość Najświętszej Trójcy i pierwszą niedzielę czerwca. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. O godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta na Makowskiej Górze. Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 5 czerwca – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy,

czwartek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

4. Próby dla dzieci z klas czwartych z całej parafii przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będą w poniedziałek, 5 czerwca i we wtorek, 6 czerwca, o godz. 15.30 w Sanktuarium.

5.  Spowiedź święta przed Bożym Ciałem będzie we wtorek, 6 czerwca od godz. 16.30 do 18.00 a przed odpustem w piątek, 9 czerwca, od godz. 16.30 do 18.00. Ponadto ze spowiedzi świętej można skorzystać w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

6. W czwartek, 8 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, Rynek, ul. Wolności, ul. Paderewskiego, al. Świerkową i ul. Kochanowskiego  na schody. O przygotowanie I ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku prosimy strażaków z całej parafii. II ołtarz przy ul. Paderewskiego – Siostry Serafitki i Rada Parafialna. III ołtarz przy al. Świerkowej – mieszkańcy al. Świerkowej, ul. Lipowej, ul. Sosnowej, ul. Orzeszkowej i ul. Kochanowskiego. IV ołtarz na schodach – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Białki. Na procesję zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci do sypania kwiatów i  niesienia poduszek, ministrantów i lektorów. O pomoc w pilnowaniu porządku prosimy policję i strażaków z całej parafii.  Kolejna Msza Święta w tym dniu będzie po zakończeniu procesji a następne o godz. 13.00 i 17.00.

7. O przygotowanie Oktawy Bożego Ciała prosimy:

–  w piątek, 9 czerwca (po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00) – mieszkańców Dolnego Makowa z os. Polana, Działy Makowskie, ul. Leśnej. Polnej i Szkolnej.

– w sobotę, 10 czerwca (po Mszy Świętej o godz. 11.00) – Akcję Katolicką, Grupę Łagiewnicką, Czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa i Związek Podhalan.

– w niedzielę, 11 czerwca – (po Mszy Św. o godz. 9.30), mieszkańców os. Za Górą, Jurki, Bryndze, Koziany i Makowska Góra.

 8. W sobotę, 10 czerwca, świętować będziemy 44. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej i odpust parafialny. Msze Święte w Sanktuarium odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Uroczystą sumę  o godz. 11.00 odprawi J. Eksc. Ks. bp Janusz Mastalski. Podczas tej Mszy Świętej dzieci z klas czwartych z całej parafii będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej. O asystę podczas procesji prosimy Akcję Katolicką, Grupę Łagiewnicką, Czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa i Związek Podhalan.

9. W tym miesiącu będzie można składać deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu w poniedziałki – 12. i 26. czerwca od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

10. W niedzielę za tydzień, 11 czerwca, o godz. 11.00, będziemy świętować jubileusz 50-lecia święceń ks. Ryszarda Więcka. Natomiast o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na Roczki dzieci. Małych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to druga niedziela miesiąca, więc składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Irenę Skowrońską (76 lat) i + Tadeusza Stopkę (81 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content