Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy i wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W naszej archidiecezji kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 wręczenie nagród za najpiękniejsze palmy wielkanocne. O godz. 11.00 uroczysta Msza Prymicyjna ks. Szymona Borowego. Dziękujemy Panu Bogu za kolejnego kapłana z naszej parafii a ks. Szymonowi  życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Patrona. Ze względu na Mszę Prymicyjną wcześniej przyjęte intencje Mszy Świętych na godz. 11.00 zostały przełożone na godz. 8.00, 9.30 i 13.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiaj w szczególny sposób dziękujemy Panu Bogu za nasze mamy i polecamy je w modlitwie. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnej ks. Michała Rapacza.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 27 maja – wspomnienie św. Pawła VI, papieża,

– wtorek, 28 maja – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego,

– środa, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– czwartek, 30 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało,

– piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

– sobota, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

3. W czwartek, 30 maja, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, na Rynek, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, al. Kasztanową, ul. 3 Maja na Rynek i ul. Kochanowskiego na schody. O przygotowanie I ołtarza przy budynku OSP prosimy strażaków z OSP Maków Centrum wraz z rodzinami, II ołtarza w okolicy szpitala – Grupy Modlitewne działające przy parafii, III ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku – Związek Podhalan, Zespół Babiogórzanie Polana Makowska i Rodzinę Kolpinga, IV ołtarza na schodach – rodziców dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Makowa Dolnego. Na procesję zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek, ministrantów i lektorów. O pomoc w pilnowaniu porządku prosimy policję i strażaków z całej parafii. Kolejna Msza Święta w tym dniu będzie po zakończeniu procesji a następne o godz. 13.00 i 17.00. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny, natomiast składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

4. Spowiedź święta przed Bożym Ciałem będzie w środę, 29 maja od godz. 16.30 do 18.00. Ponadto ze spowiedzi świętej można skorzystać w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą oraz ze Stałego Konfesjonału od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 10.00.

5. O przygotowanie procesji Oktawy Bożego Ciała prosimy:

–  w piątek, 31 maja (po Mszy Świętej o godz. 18.00 i ostatnim nabożeństwie majowym) – mieszkańców Grzechyni z osiedli: Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Skupniówka, Nowakówka i Wilkówka.

– w sobotę, 1 czerwca (po Mszy Świętej o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym) – mieszkańców Białki z osiedli: Radwanówka, Sołtystwo i Sałapatkowa.

– w niedzielę, 2 czerwca – (po Mszy Św. o godz. 9.30), mieszkańców os. Za Górą, Jurki, Bryndze, Koziany i Makowska Góra.

6.  Sobota, 1 czerwca, będzie pierwszą sobotą miesiąca, dlatego po procesji Oktawy Bożego Ciała odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

7. Odwiedziny chorych w Grzechyni będą w piątek, 31 maja, od godz. 8.30. W pozostałej części parafii w sobotę, 1 czerwca, od godz. 9.00. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 1 czerwca, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

9. Zebranie rodziców dzieci z klas czwartych z całej parafii będzie we wtorek, 28 maja, po nabożeństwie majowym, ok. godz. 18.45, w naszym Sanktuarium.

10. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

11. Przypominamy, że w niedzielę, 2 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, będziemy świętować jubileusze małżeńskie (25,40,50 i 60 lat). Szanownych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

12.  Deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu będzie można składać w poniedziałek, 3.  czerwca od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

13. W sobotę, 8 czerwca, będziemy obchodzić 45. Rocznicę Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Makowskiej – Opiekunki i Królowej Rodzin. O godz. 12.30, J. Eksc. Ks. Abp Marek Jędraszewski udzieli bierzmowania młodzieży z klas ósmych z całej parafii oraz dokona poświęcenia naszych schodów, Groty i figur świętych na schodach. Tą uroczystością rozpoczniemy przygotowania do 50. rocznicy Koronacji dlatego od lipca br. wprowadzamy nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 20.30, każdego 10. dnia miesiąca.

14. Na cele inwestycyjne parafii złożono ofiary w wysokości 2100 zł i 100 euro. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Paulinę Zajda (32 lata)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci

Załączniki

Skip to content